Zdarzenia z udziałem kierowców jednośladów

Zdarzenia z udziałem kierowców jednośladów

Na terenie Żywiecczyzny doszło do dwóch zdarzeń z udziałem kierowców jednośladów. Apelujemy o ostrożność i rozwagę do wszystkich użytkowników dróg. Pogoda zachęca do wycieczek na dwóch kółkach, ale należy pamiętać o tym, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do wypadku.


 Około 20.20, dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że na ul. Zielonej doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renault 54-latek, nie zachował bezpiecznej odległości i na skrzyżowaniu, najechał na tył motocykla hyosung, którym kierowała 53-letnia kobieta i czekała na możliwość skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia motocyklistka doznała obrażeń ciała. Jak ustalili policjanci kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. 54-latek za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat karny.

Z kolei około 20.50 w Przybędzy, 16-latka, będąc na wycieczce rowerowej, w pewnym momencie, z nieustalonej przyczyny utraciła panowanie nad jednośladem i przewróciła się na pobocze. W wyniku zdarzenia rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


Drukuj   E-mail