Żywiecczyna: mieszkańcy mają problemy z wodą

Żywiecczyna: mieszkańcy mają problemy z wodą
Wydarzenia Odsłony: 1632

Kilka upalnych dni spowodowało, że w kilku miejscowościach na terenie powiatu żywieckiego mieszkańcy nie mają w domach dostępu do wody. Spółki odpowiedzialne za dostawę wody apelują o oszczędne wykorzystywanie wody, mieszkańcy natomiast są oburzeni zaistniałą sytuacją.

W związku z panującymi wysokimi temperaturami i brakiem opadów spółki wodne w Lipowej oraz Wieprzu zwróciły się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie poboru wody wykorzystywanej do podlewania ogrodów oraz napełniania basenów. O ile jednak Gmina Lipowa poinformowała mieszkańców za pośrednictwem oficjalnej strony Urzędu Gminy, o tyle w Wieprzu informacja ukazała się na prywatnym profilu jednego z przedstawicieli spółki...
Spółka Wodna w Wieprzu tłumaczy zaskakujący brak wody nagłym jej brakiem w zbiorniku. Informacja pojawiła się kilka godzin przed awarią i zaskoczyła zdecydowaną większość mieszkańców Wieprza. Ludzi dodatkowo zirytowało to, że ta ważna informacja nie została podana odpowiednio wcześniej i we właściwy sposób, by można było się przygotować do zaistniałej sytuacji.
Zaskakujący jest również fakt, że zaledwie kilka dni upałów spowodowało taką sytuację. Jak podkreślają mieszkańcy Wieprza – sytuacja jest niepokojąca w kontekście nadchodzących miesięcy letnich. Czy sieć wodociągowa w Gminie Radziechowy Wieprz jest wystarczająco wydajna?
O sprawie będziemy informowali na bieżąco.

Drukuj