Ponad 100 uczniów nagrodzonych w konkursie

Ponad 100 uczniów nagrodzonych w konkursie
Kultura Odsłony: 1064

W dniu 17 marca 2021 r. w Wydziale Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego  w Żywcu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, oceniającej prace, które zostały zgłoszone do konkursu plastycznego o tematyce świątecznej pn. „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” zorganizowanego przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach oraz Muzeum Miejskim w Żywcu. W tym roku pomimo pandemii padł rekord, na konkurs wpłynęło 420 prac z terenu całego Powiatu Żywieckiego.


Komisja  w składzie:
Barbara Rosiek - Etnograf Muzeum Miejskie w Żywcu
Weronika Kasperek - Etnograf Muzeum Miejskie w Żywcu
Kamila Byrdziak-Duraj - Plastyk Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach
Mirosław Dziergas - Dyrektor Wydziału TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu
Anna Żółty - Wydział TKSP Starostwo Powiatowe w Żywcu
dokonała wstępnej kwalifikacji prac konkursowych po czym oceniała prace zgodnie  z regulaminem w następujących kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe; kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII - VIII  oraz szkoły średnie. Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych w ramach konkursu komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia  w poszczególnych kategoriach:

Szkoły podstawowe kl. I –III

Nagroda:

  1. Hanna Smoła SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. II
  2. Dominika Póda SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  3. Jan Pontkowski SP Międzybrodzie Bialskie, kl. I
  4. Maja Żółty SP Węgierska Górka, lat 9
  5. Amelia Kastelik SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  6. Kamila Golonka SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  7. Artur Hankus SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. I
  8. Maria Kliś SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. III
  9. Magdalena Łaszczak SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. II
  10. Wojciech Dudek SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. III
  11. Karolina Biernatek SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. III
  12. Kazimierz Zontek SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. II
  13. Zofia Litwin SP Ujsoły, kl. I

Wyróżnienie:

  1. Mateusz Rączka SP Węgierska Górka, lat 10
  2. Szymon Polak ZSP Zarzecze, kl. II
  3. Oliwia Hajdus ZSP Pewel Ślemieńska, kl. III
  4. Roksana Kępka ZSP Koszarawa, kl. III
  5. Maria Wandzel ZSP Zarzecze, kl. III
  6. Natalia Kubica SP Węgierska Górka, lat 8
  7. Wiktoria Zeman SP Rycerka Górna
  8. Igor Zondek ZSP Zarzecze, lat 9
  9. Dawid Brasse SP Gilowice, kl. III
  10. Wojciech Hankus ZSP Zarzecze, kl. II
  11. Patryk Madejczyk SP Węgierska Górka, lat 8
  12. Igor Drewniak ZSP Zarzecze, kl. II
  13. Zuzanna Pawlus SP Sól, kl. III
  14. Patryk Kopytko ZSP Zarzecze, kl. II
  15. Karolina Prochot ZSP Czernichów, kl. III
  16. Martyna Szala SP Radziechowy, kl. II
  17. Zuzanna Drewniak SP Węgierska Górka, lat 9
  18. Lena Wyród SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  19. Jagoda Błaszczyk SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  20. Lena Urbaniec SP nr 2 Jeleśnia, kl. III
  21. Ewa Gąsiorek ZS Gilowice, kl. II
  22. Milena Wojciuch ZS Gilowice, kl. II
  23. Marek Klima SP Węgierska Górka, lat 8
  24. Zuzanna Czech SP Węgierska Górka, kl. II
  25. Alicja Bigos ZSP Pewel Mała, kl. II
  26. Laura Biel ZSP Pewel Mała, kl. III
  27. Paweł Wiewióra ZSP Pewel Mała, kl. III
  28. Łucja Witańska SP nr 3 Żywiec, kl. III
  29. Milena Gęga SP nr 3 Żywiec, kl. III
  30. Weronika Drewniak SP Brzuśnik, kl. II
  31. Zuzanna Fluder ZS Gilowice, kl. II
  32. Dawid Starczała SP Stow. Szkół Katolickich Rychwałdek, kl. II
  33. Patryk Małysiak ZS Gilowice, kl. II
  34. Magdalena Czulak SP Węgierska Górka , kl. II
  35. Klaudia Górna ZS Gilowice, kl. III
  36. Maja Romanowicz SP Międzybrodzie Żywieckie, kl. I
  37. Matylda Nikiel ZSP Juszczyna, kl. II

Szkoły podstawowe kl. IV – VI

Nagroda:

  1. Paweł Stolarski SP Brzuśnik, kl. IV
  2. Anna Steblik SP nr 3 Żywiec, kl. VI
  3. Oliwier Jafernik SP Węgierska Górka, kl. V
  4. Antoni Flaka ZSP Koszarawa, kl. VI
  5. Julia Herniczek SP nr 5 Żywiec, kl. VI
  6. Oliwia Krywult ZSP Słotwina, kl. V
  7. Kamila Sobel SP Brzuśnik, kl. IV
  8. Patryk Oleksiak SP nr 2 Jeleśnia, kl. VI
  9. Samuel Baszuk SP Węgierska Górka, kl. VI
  10. Maja Trela SMS Żywiec, kl. VI
  11. Patrycja Marszałek SP nr 2 Jeleśnia, kl. IV
  12. Jakub Hazuka SP Węgierska Górka, kl. VI
  13. Julia Motyka SP Ujsoły, lat 12
  14. Mateusz Węgliński ZSP nr 2 Żywiec, kl. IV
  15. Otylia Cader ZSP Pewel Mała, kl. VI
  16. Konrad Rączka SP Węgierska Górka, kl. VI
  17. Julia Łuszczyk SP Węgierska Górka, kl. V

Wyróżnienie:

  1. Milena Mazurkiewicz SMS Żywiec, kl. IV
  2. Oliwia Stopka Janik SP nr 5 Żywiec, kl. VI
  3. Emilia Dyczek SP Wieprz, kl. V
  4. Sebastian Wnętrzak SP Ślemień, kl. V
  5. Zuzanna Paluch ZSO SP nr 2 Łodygowice, kl. VI
  6. Wojciech Czaja SP Węgierska Górka, kl. VI
  7. Maja Gruszecka SP Brzuśnik, kl. IV
  8. Karol Lenart SP Ślemień, kl. VI
  9. Weronika Gawron SMS Żywiec, kl. VI
  10. Patrycja Capanda ZSP Słotwina, kl. V
  11. Milena Ryłko SP Ujsoły, kl. IV
  12. Bartosz Czaja SP Węgierska Górka, kl. IV
  13. Monika Janik SP nr 2 Jeleśnia, kl. VI
  14. Patryk Majoch SP Węgierska Górka, kl. IV
  15. Mateusz Klimiuk ZSO SP nr 2 Łodygowice, kl. VI
  16. Julia Ścieszka ZSP Pewel Ślemieńska, kl.VI
  17. Magdalena Witulska SP Ujsoły, lat 13
  18. Lena Dawid SP Brzuśnik, kl. V
  19. Magdalena Mrowiec ZSP Juszczyna, kl. IV
  20. Kacper Glondys ZSP nr 2 Żywiec, kl. IV

 Szkoły podstawowe kl. VII – VIII:

Nagroda:

  1. Kinga Magiera SP nr 5 Żywiec, kl. VII
  2. Bianka Wajda ZSP Zarzecze, kl. VII
  3. Krystyna Filapek SP nr 2 Międzybrodzie Bialskie, kl. VIII
  4. Maciej Bogdał SP Węgierska Górka, kl. VII
  5. Natalia Suchonek SP Rychwałdek, kl.VII
  6. Wiktoria Hankus ZSO SP Łodygowice. kl. VII
  7. Maria Talik SP Węgierska Górka, kl. VIII
  8. Tomasz Gluza SP Glinka, kl. VIII

Wyróżnienie:

  1. Zofia Biesiedzin SP Węgierska Górka, kl. VIII
  2. Maja Starczała SP Stowarzyszenie Szkół Katolickich Rychwałdek, kl. VII
  3. Aleksandra Wątroba SP Stowarzyszenie Szkół Katolickich Rychwałdek, kl. VII
  4. Wiktoria Hernas SP nr 2 Jeleśnia, kl. VII
  5. Antoni Waligóra SP Węgierska Górka, kl. VII
  6. Julia Kliś ZSP Koszarawa, kl. VII
  7. Joanna Skupień ZSO SP nr 2 Łodygowice, kl. VII
  8. Wiktoria Kucharczyk SP nr 1 Łodygowice, kl. VII
  9. Julia Rączka SP Węgierska Górka, kl. VIII
  10. Joanna Suchoń SP nr 5 Żywiec, kl. VII
  11. Magdalena Myśliwiec SP Ślemień, kl. VII
  12. Laura Babicka ZSO SP nr 2 Łodygowice, kl. VII
  13. Mateusz Mrowiec ZSP Juszczyna, kl. VII

 Szkoły średnie:

 Nagroda:

  1. Milena Bąk LO Żywiec, kl. I
  2. Oliwia Skrzyp ZSEG Żywiec, kl. II
  3. Wiktoria Ossolińska SOSW Żywiec
  4. Weronika Omyła SOSW Żywiec

 Wyróżnienie:

  1. Oliwia Łoboz ZSME Żywiec, lat 17
  2. Marta Hańczuk Żywiec
  3. Artur Byrtek SOSW Żywiec
  4. Martyna Krzus SOSW Żywiec
  5. Martyna Domżał SOSW Żywiec

Komisja stwierdziła, iż formuła konkursu okazała się trafna. Uczestnicy, wykorzystując rożne techniki plastyczne potrafili stworzyć znakomite prace, ukazujące różne ciekawe tematy związane z okresem świąt wielkanocnych. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tematu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Jednocześnie informujemy, iż ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną  szczegóły dotyczące miejsca oraz formy odbioru  nagród podamy w późniejszym terminie. 

Drukuj