Żywiec: w Parku zainstalowano kosze lęgowe

Żywiec: w Parku zainstalowano kosze lęgowe
Magazyn Odsłony: 413

Na drzewach w żywieckim parku miejskim zainstalowano kosze lęgowe dla kaczek oraz traczy nurogęsi.

Kosze zostały zainstalowane w pierwszej połowie kwietnia tego roku - poinformował w rozmowie z portalem Żywiec Info kierownik Stajni Miejskiej w Żywcu Dawid Błoński. Kosze lęgowe to doskonałe rozwiązanie chętnie stosowane przez leśników. W Żywcu zainstalowano je tuż przed rozpoczęciem okresu lęgowego u kaczek i nurogęsi. Wszystkie kosze w żywieckim parku zostały zainstalowane na drzewach, przy brzegu potoku przepływającego przez park, w bezpiecznych miejscach, do których drapieżniki nie mają dostępu. 

W koszach lęgowych umieszczana jest wyściółka z sychych liści i siana, preferowana przez kaczki do lęgów. Rozwiazanie to pozwoli na spokojne rozmnożenie się ptaków w żywieckim parku.

Przypomnijmy, że żywiecki park zamieszkuje wiele gatównków zwierząt. Szczególnie urokliwe są ptaki, które możemy obserwować w tym miejscu. Do najbardziej barwnych zaliczają się tzw. mandarynki

W żywieckim parku na szczególną uwagę zasługuje również Stajnia Miejska oraz znajdujące się przy niej Mini Zoo. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi. Warto podkreślić, że jest to jedno z niewielu takich miejsc w całej Polsce, gdzie zwierzęta można oglądać z bliska, dotykać ich i karmić płacąc dobrowolny datek. W żywieckiej stajni najmłodsi mogą również spróbować jazdy konnej.
Mini Zoo w mieście Żywiec zamieszkuje wiele wyjątkowych zwierząt jak m.in. konie, owce, kozy, nutrie, małpy oraz białe pawie. Szczególną sympatią wśród dzieci cieszy się również locha dzika o imieniu Żabka oraz lama Loki. 

Mini Zoo w mieście Żywiec czynne jest codziennie oprócz poniedziałków. W pozostałe dni żywieckia Stajnia Miejska jest czynna:
Drukuj