6°C

Najnowsze

Pomoc przyszła na czas

Obowiązek został wykonany. Żadnemu z poprzednich zarządów województwa, w całej historii samorządu terytorialnego, nie przyszło działać w tak trudnej sytuacji, jak obecnemu.
Pandemia koronawirusa mocno wpływała na życie publiczne przez ostatnie dwa miesiące, jednak pakiety ochronne adresowane do przedsiębiorców, ale przede wszystkim przekierowane na wsparcie służby zdrowia środki unijne, uchroniły region przed paraliżem - informuje Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Pomoc przyszła na czas

Nowy Szpital Powiatowy w "Top Inwestycjach Komunalnych 2020"

Top Inwestycje Komunalne 2020, najlepsze projekty dla gospodarki, regionu i mieszkańców na przestrzeni ostatniego roku, zrealizowano w: Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Giżycku, Grudziądzu, Kielcach, Lędzinach, Ostrowie Wielkopolskim, Stalowej Woli oraz Żywcu. Laureaci 9. edycji plebiscytu, który towarzyszy największej imprezie biznesowej Europy Centralnej, zostali uhonorowani 27 maja br. podczas EEC Online, internetowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Nowy Szpital Powiatowy w "Top Inwestycjach Komunalnych 2020"

Jezioro bez motorówek

25 maja podczas XIV zdalnej sesji Rady Powiatu w Żywcu podjęto uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających o napędzie motorowym na akwenach zbiorników Tresna i Porąbka.

Jezioro bez motorówek

Będzie drugi etap budowy chodnika w Lipowej!

Dzisiaj w Urzędzie Gminy podpisana została umowa ze starostą (Starostwo Powiatowe w Żywcu) Andrzej Kalata, oraz wicestarostą Stanisławem Kucharczykiem, w obecności radnej powiatowej Jadwigi Jakubiec. Dzięki tej umowie i pozyskanym środkom zewnętrznym, będzie możliwa realizacja drugiego etapu budowy chodnika w Lipowej.

Będzie drugi etap budowy chodnika w Lipowej!

Świnna: laptopy trafią do uczniów

Projekt "Zdalna Szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Laptopy umożliwią dzieciom oraz nauczycielom, którzy nie mieli takiej możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.

Świnna: laptopy trafią do uczniów
Image

Mobilne aplikacje

Image
Image