Ciąg dalszy perypetii wokół budowy "obejścia Węgierskiej Górki". Mieszkańcy WG protestują, blokując rondo, w Milówce coraz większe obawy wzbudza wzmożony ruch TIR-ów, inwestor natomiast kolejny raz nie otrzymał środków finansowych na realizację inwestycji.
Ostatnio na naszych łamach pisaliśmy o niecodziennej sytuacji do jakiej doszło w gminie Radziechowy Wieprz. Do artykułu możecie wrócić TU. Wójt gminy Maciej Mika pomimo wzorowo zrealizowanego budżetu, nie uzyskał od radnych gminy absolutorium. Sprawa ma ciąg dalszy. 
piątek, 21.07.2017 23:51

Pociągiem w górę - rowerem w dół

Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka" rusza z akcją "Pociągiem w górę rowerem w dół", która ma zachęcić turystów do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem ciekawych okolic na trasie Żywiec - Sucha Beskidzka. Organizatorzy akcji proszą o zachowanie biletów na przewóz rowerów. 
Spalarnia, a raczej "nowe źródło ciepła" wzbudza wśród mieszkańców dzielnicy Zabłocie sporo emocji. Czy taka inwestycja jest rzeczywiście planowana? Jeżeli tak, to jakie niesie ze sobą korzyści? A może więcej zagrożeń? Jakie paliwo będzie w niej stosowane i wreszcie komu zależy na powstaniu tego typu obiektu?
Budowa obejścia Węgierskiej Górki ma nastąpić do listopada 2020 roku, a nie jak zakładano wcześniej do 2022 roku. 
Strona 1 z 65