Zabłocie poznać trzeba. Gdzie to jest? Większość mieszkańców Żywiecczyzny doskonale zna to miejsce: to tutaj właśnie znajduje się dworzec PKP, dawniej również dworzec PKS – obecnie stanowiska postojowe dla BUS-ów rozwożących ludzi do wszystkich zakątków naszego powiatu. Tutaj znajduje się papiernia Solali, Browar i Futrzarnia, tutaj są korty tenisowe i tutaj są boiska klubów: TS Soła i Czarni-Góral. Tu na przełomie roku starego i nowego zobaczyć można Dziady noworoczne zwane Jukacami. Dziś to jedna z symbolicznych dzielnic Żywca. A dawniej?...
Miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć niezwykłą sztukę na deskach klubu "Śrubka"! W ostatni piątek kwietnia przedstawiona zostanie inscenizacja powieści Zbigniewa Nienackiego "Sumienie".
Miłośników folkloru i tradycji góralskich nie może zabraknąć w ostatnią sobotę kwietnia w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie odbędzie się tradycyjny Wiosenny Redyk Pasterski organizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka”.
Pracownia Książki i Inspiracji zaprasza na spotkanie pt.: „Beksiński. Scenariusz pisany śmiercią”
„Ojciec, czyli o Pieronku”, to tytuł nowego filmu dokumentalnego Szymona J. Wróbla. Autor dokumentów „Jego oczami” i „Z domu...” zdjęcia do nowego filmu zacznie maju w Krakowie, zdjęcia kręcone będą również na Żywiecczyźnie.
Strona 1 z 119