Gdyby doszło do realizacji ambitnych planów rozbudowy linii kolejowych, obecnie w Beskidach mielibyśmy sieć tak gęstą, jak na Dolnym Śląsku. Gdzie miały powstać kolejowe trasy i dlaczego nie zostały wybudowane?
poniedziałek, 19.06.2017 16:08

Czy wiecie, że w żywieckim parku jest wyspa?

Domek Chiński znajdujący się w żywieckim parku to niewątpliwie ewenement jeśli chodzi o zdobnictwo ogrodowe. Jaką posiada historię? Czy wiecie co niegdyś znajdowało się w tym budynku? Ile posiada okien na każdej kondygnacji?
Przystanek Woodstock to obecnie jeden z największych festiwali muzycznych organizowanych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co roku przyciąga rzeszę młodych ludzi do Kostrzyna. Pierwsza edycja imprezy została zorganizowana w 1995 roku w Czymanowie. 1996 w Szczecinie - Dąbiu. W 1997 roku były plany by festiwal zorganizować w...Międzybrodziu Żywieckim. 
poniedziałek, 12.06.2017 18:28

Czy Tacyt pisał o... Grojcu?

Czy wiecie, że wśród starożytnych źródeł pisanych pojawiają się informacje o ludach które zamieszkiwały Grojec w pradziejach?Zapisy takie znaleźć możemy w „Germanii” Tacyta.
O ciekawostkach związanych z gminą Ujsoły, szczególnie z hutą szkła w Złatnej pisaliśmy na naszym portalu już jakiś czas temu, do artykułu możecie wrócić TUTAJ. Tymczasem mamy dobrą informację dla miłośników historii, turystów oraz mieszkańców gminy Ujsoły i nie tylko. Został wydany folder promujący szklany szlak.
Strona 1 z 52