6°C

Najnowsze

Diecezja ma dziesięciu nowych kapłanów

Biskup Roman Pindel udzielił 30 maja 2020 r. święceń kapłańskich dziesięciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Po raz pierwszy w historii diecezji wydarzenie to odbyło się nie w katedrze, lecz w aleksandrowickim kościele św. Maksymiliana Kolbego, który jest największą świątynią w Bielsku-Białej. Ordynariusz w homilii przed aktem święceń przypomniał, że głoszenie orędzia Jezusowego zbawienia napotyka pogardę i opór świata.

Diecezja ma dziesięciu nowych kapłanów

Budowa chodnika przy ul. Żywieckiej zawieszona

Gmina Łodygowice informuje, że z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz znaczące pogorszenie sytuacji finansowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wstrzymał na ten rok decyzję w zakresie wspólnej z Gminą realizacji budowy chodnika przy ul. Żywieckiej w Łodygowicach.

Budowa chodnika przy ul. Żywieckiej zawieszona

Pech turystki

W miniony czwartek do Centrali w Szczyrku zadzwonił turysta informując, że na szlaku prowadzącym z Ponikwi na Leskowiec 46-letnia turystka doznała urazu nogi i nie jest wstanie się poruszać.

Pech turystki

Z dwoma promilami za kierownicą

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 45-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pomimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Z dwoma promilami za kierownicą
Image

Mobilne aplikacje

Image
Image