Najnowsze

Radni Gminy Radziechowy Wieprz przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin

Gmina Radziechowy-Wieprz to pierwsza Gmina na Żywiecczyźnie, która przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Radni Gminy Radziechowy Wieprz przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin podczas XXIII Sesji Rady Gminy w dniu 21 lipca tego roku. Petycję w tej sprawie złożył Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan w lutym bieżącego roku. Radni powołali się m.in. na fakt, że przyjęcie takiej karty jest wyrażeniem hołdu w 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, 25-lecie jego pobytu na Żywiecczyźnie i 15. rocznicę śmierci. Przewodniczący Rady Gminy Jacek Świniański zaznaczył, że uczczenie pamięci papieża Polaka, który wspierał zdrowe rodziny i wychowanie w odpowiednim duchu chrześcijańskim.

Przypomnijmy, że na terenie Żywiecczyzny Samorządowej Karty Praw Rodzin nie przyjęli m.in. Radni Żywca oraz Lipowej, powołując się na przepisy prawa. 

Poniżej można obejrzeć sesję, podczas której przyjęto wspomnianą Kartę (1:13:00)

Zdjęcie w ikonie: Adrian Mokrys

Radni Gminy Radziechowy Wieprz przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin

Strażacy naprawili kładkę

W ubiegłym roku informowaliśmy o zniszczonej kładce w Żywcu-Oczkowie pomiędzy ulicami Bławatkową a Nad jeziorem. W tej sprawie nasza redakcja interweniowała również u burmistrza Żywca Antoniego Szlagora. Dziś możemy przekazać dobrą wiadomość - strażacy z KSRG OSP Żywiec-Oczków dokonali remontu wspomnianego obiektu.

Strażacy naprawili kładkę
Image