Prawdę mówiąc podchodziłem do dzisiejszego tematu bardzo ostrożnie, niemal jak do jeża. Powód był bardzo prosty: o Babiej Górze napisano chyba najwięcej artykułów, opracowań, ksiąg i monografii jeśli chodzi nie tylko o beskidzkie, ale generalnie o polskie szczyty. I słusznie. Bowiem Babia to góra wyjątkowa w dziejach polskiej turystyki. Traktuję ją niezwykle szczególnie i z ogromnym szacunkiem.
czwartek, 22.06.2017 14:44

Moda na Selfie

Kto w dzisiejszym świecie nie zna określenia "selfie"? Moda na autoportrety nastawa wraz z erą smartfonów, a media społecznościowe są nimi wręcz zalewane. Niektórzy uwieczniają praktycznie każdy aspekt swojego życia, wielokrotnie zabiegając o atencję. Dzisiaj obchodzony jest Dzień "Selfie".
18 czerwca 2017 roku do Żywca zawita Cyrk Korona. W tym roku obchodzi on wielki jubileusz - 25 lat! W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
niedziela, 11.06.2017 23:15

Darta nie ma ma, ale też jest...

Specjalnie ułożoną piosenką, ciastem i oscypkami powitali górale w Zwardoniu pierwszy pociąg IC Inka Warszawa – Żywiec – Zwardoń w niedzielę, 11 czerwca. Zaskoczona niezwykle ciepłym powitaniem była pięcioosobowa obsługa pociągu. A radości górali nie zmącił nawet fakt, że zamiast nowoczesnego składu typu Dart do Zwardonia przyjechał starszy zastępczy z lokomotywami i wagonami.
W polskich Beskidach tylko trzy wierzchołki sięgają ponad granicę 1.500 metrów. Dwa z nich to kulminacje w masywie Babiej Góry (Diablak 1.725 m.n.p.m. i Cyl 1.515 m.n.p.m.). Trzecim z nich jest Pilsko (1.525 m.n.p.m.), Góra-Symbol zarówno dla pionierów turystyki górskiej  jak i dla współczesnych amatorów białego szaleństwa. Proponuję wybrać się na jego widokowy szczyt,  a po drodze odpocząć w nowoczesnym schronisku.
Strona 1 z 87