Ewangelizacja pod Pilskiem

Ewangelizacja pod Pilskiem

Spotkanie przy schronisku na Hali Miziowej u stóp szczytu Pilska w Beskidzie Żywieckim złożyło się 25 lipca 2020 r. na kolejną odsłonę wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach”. W tym roku to oryginalne przedsięwzięcie, zainicjowane 8 lat temu, z powodu zagrożenia epidemią ma inny przebieg niż dotychczas i polega na indywidulanych wędrówkach górskich, a na szczytach nie ma też Eucharystii.

Przewodnikiem na szlakach prowadzących do wyznaczonych gór jest św. Jan Paweł II. Papieskie medytacje zawarte w „Tryptyku Rzymskim” są kluczami do rozważań towarzyszących spotkaniom na poszczególnych szczytach beskidzkich. Tu także uczestnicy wypraw co tydzień otrzymują pieczątkę do książeczki ewangelizatora i fragment poematu Jana Pawła II wraz z konkursową zagadką. Kanwą sobotniego spotkania pod Pilskiem były papieskie medytacje o „prasakramencie”, czyli małżeństwie, które jest, jak to ujął Karol Wojtyła, „byciem widzialnym znakiem odwiecznej Miłości”.

Lista pozostałych w te wakacje do zdobycia gór jest następująca: 1 sierpnia – Mędralowa („Obraz i podobieństwo”), 8 sierpnia – Polica („Sąd”),15 sierpnia – Romanka („Posłowie”), 22 sierpnia –Wielka Racza („Bóg Przymierza”).

Informacja oraz zdjęcie: Diecezja Bielsko-Żywiecka


Drukuj   E-mail