Sport

W hali sportowej GOSiR w Piasecznie k/Warszawy w dniach 16-17.03.2024r. odbyły się XVII Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz XXXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie z udziałem 133 zawodniczek i zawodników.

W klasyfikacji medalowej Łucznik Żywiec zajął 2 miejsce zdobywając łącznie 11 medali w tym 3 złote,
3 srebrne i 5 brązowych.
Złote medale i tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców na rok 2024 zdobyli:
- indywidualnie – Mateusz Mędrzak w kategorii młodzieżowców
- zespół młodzieżowców w składzie: Karol Kępa, Konrad Kupczak, Mateusz Mędrzak,
Bartłomiej Ostasz
- mikst młodzieżowców w składzie: Klaudia Płaza, Mateusz Mędrzak
Srebrne medale i tytuły V-ce Mistrzów Polski Młodzieżowców i Juniorów na rok 2024 zdobyli:
- mikst juniorów w składzie: Amelia Knopek, Jakub Bąk
W niedzielę w drodze do złotego medalu w pojedynkach eliminacyjnych Mateusz Mędrzak wygrał kolejno w 1/8 finału pokonał Pawła Soboń z KS Stella Kielce wynikiem w setach 6 do 0pkt.,
w 1/4 finału pokonał Marka Trzópka – SNiS Błękit Gruszowiec 6 do 2pkt., w 1/2 finału pokonał Seweryna Janus – OŚ AZS Surma Poznań 7 do 3pkt. a w finale po zaciętym pojedynku przy stanie 5 do 5pkt. w barażu wygrał strzelając „10” z Maksymilianem Osuch – OŚ AZS Surma Poznań – „9” .
Natomiast wśród młodzieżówek najlepiej spisała się Klaudia Płaza pokonując najpierw w 1/8 koleżankę klubową Joannę Misiura wynikiem 6 do 0pkt., w 1/4 pokonała Monikę Żurko – SŁ Marymont Warszawa wynikiem 6 do 2pkt., w 1/2 pokonała Kingę Tomaszewicz – OŚ AZS Surma Poznań wynikiem 6 do 2pkt., niestety w finale przegrała z zawodniczką z LKS Mazowsze Teresin Marią Małolepszą 2 do 6pkt. zdobywając srebrny medal.