Sport

W Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w dniach 27-29.01.23r w Luboniu k/ Poznania wystartowało 235 najlepszych w Polsce zawodników i zawodniczek.

Klub LKS Łucznik-Żywiec obchodzący w tym roku jubileusz 40-lecia klubu ponownie dominował w zawodach zdobywając 3 tytuły Mistrzów Polski na 5 możliwych złotych medali do zdobycia wyprzedzając w klasyfikacji kluby: Marymont Warszawa – 1 tytuł mistrzowski i KS Surma Poznań – 1 tytuł.
7. Mazowsze Teresin – 1 brązowy
Wśród kobiet wygrała Karina Kozłowska z Łucznika pokonując w finale zawodniczkę Społem Łódź – Magdalenę Śmiałkowską w setach wynikiem. Brązowe medale zdobyła : Sylwia Zyzańska i Natalia Leśniak z Łucznika. Wcześniej w ½ finału Kozłowska wygrała z Zyzańską wynikiem 7:1, a Śmiałkowską pokonała wynikiem 6:2.
Wśród mężczyzn Maksymilian Osuch – Surma Poznań pokonał w finale zawodnika GLKS Zryw Dobrcz – Arkadiusza Smolińskiego w setach 6:2. Brązowy medal zdobył Jakub Bąk z Łucznika i Piotr Starzycki z Marymontu Warszawa.

W konkurencji mikstów wygrał Łucznik Żywiec II w składzie: K.Kozłowska i Konrad Kupczak pokonując w pojedynku finałowym prowadzący po strzelaniach kwalifikacyjnych mikst Łucznika Żywiec I – S. Zyzańską i J.Bąk - wynikiem 5:3pkt. W konkurencji zespołowej kobiet Łucznik Żywiec I pokonał w finale wynikiem w setach 6 do 2pkt Łucznik Żywiec II. Brązowe medale zdobyły zespoły Mazowsza Teresin i Czernej Strzały Bytom. Łucznik Żywiec I startował w składzie: S. Zyzańska, N. Leśniak, Wioletta Myszor, Zuzanna Grzymek. Łucznik Żywiec II – K.Kozłowska, Klaudia Płaza, Joanna Bargiel, Amelia Knopek. W konkurencji zespołowej mężczyzn SŁ Marymont Warszawa w składzie: P.Starzycki, Sławomir Napłoszek, Jerzy Sputo wygrał z Łucznikiem Żywiec I – J. Bąk, K.Kupczak, Oskra Kasprowski. Brązowy medal zdobył zespół Łucznika Żywiec II – Rafał Cwajna, Filip Łazowski, Krzysztof Migdał. Z żywieckiego Łucznika w mistrzostwach wystartowało 23 zawodników.
W kategorii łuków bloczkowych medale z Łucznika zdobyli:
Indywidualnie – Ksenia Markitantova – zdobyła srebrny medal przegrywając z finale z zawodniczką Płaszowianki Kraków – Małgorzatą Kapustą.
Zespołowo wśród kobiet zawodniczki żywieckiego Łucznika zdobyły srebrny medal w składzie:
K. Markitantova, Eliza Trała, Maja Rakowska.
W konkurencji Mikstów brązowy medal zdobyła para Łucznika – Ksenia Markitantova i Marcin