Sport

W hali sportowej MOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej w dniach 8-10.03.2024r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie z udziałem 97 juniorek młodszych i 75 juniorów młodszych.

W klasyfikacji medalowej Łucznik Żywiec zajął 2 miejsce zdobywając łącznie 6 medali w tym 1 złoty,
3 srebrne, 2 brązowe. Złote medale i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w zespole na rok 2024 zdobyli: zespół juniorów młodszych w składzie: Jakub Suchoń, Mikołaj Małecki, Hlib Rashevskyi, Maciej Jarocki. Srebrne medale i tytuł V-ce Mistrzów Polski zdobyli: indywidualnie – Mariia Shvydka, zespół chłopców Łucznik Żywiec II w składzie: Viktor Mialenko, Aleksander Leśniak, Ostap Kolodka, Andrii Savchuk oraz zespół dziewcząt Łucznika Żywiec I w składzie: Otylia Strzałka, Julia Kupczak, Oleksandra Reznichenko, Zofia Kędziora.
Brązowe medale i tytuły II-gich V-ce Mistrzów Polski zdobyli: indywidualnie Viktor Mialenko,
mikst: Łucznika Żywiec II – J. Kupczak, V. Mialenko.
W niedzielę w drodze do złotego medalu w pojedynkach eliminacyjnych Mariia Shvydka – uczennica
I klasy LO Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu wygrała kolejno w 1/16 finału pokonała Joannę Tęczyńską z KS Społem Łódź wynikiem w setach 6 do 4pkt., w 1/8 finału pokonała Biankę Malinowską – Achilles Dobczyce 7 do 1pkt., w 1/4 finału koleżankę klubową Kristinę Reznichenko – Łucznik Żywiec 6 do 0pkt., w 1/2 finału Marię Niedzielską – KS Społem Łódź wynikiem 6 do 4pkt. a w finale uległa 6 do 2pkt. przed Barbarą Miska – KS Drukarz Warszawa.
Natomiast wśród juniorów młodszych najlepiej spisał się Viktor Mialenko pokonując najpierw w 1/16 Jana Lisieckiego z LKS Mazowsze Teresin 6 do 4pkt., w 1/8 pokonał Macieja Jana Bieniaka – SKS Piast 25 Rzeszów wynikiem 6 do 2pkt., w 1/4 pokonał Adriana Szymczaka z LKS Jar Kielnarowa wynikiem
6 o 4pkt., niestety w 1/2 uległ przed Nikodemem Marszalikiem z Dąbrovi Dąbrowa Tarnowska 0 do 6pkt. zdobywając brązowy medal.
Pozostali żywieccy zawodnicy zajęli miejsca w końcowej klasyfikacji mistrzostw:
wśród dziewcząt: Reznichenko Kristina – 8, Reznichenko Oleksandra – 7, Strzałka Otylia - 5,