Sport

Dzisiaj 12 listopada br. odbył się mecz barażowy o II ligę młodzików.

Mecz rozegrany został pomiędzy drużyną Górala Żywiec, a KP Beskid Skoczów na stadionie w Żywcu przy ulicy Tetmajera 50. Wcześniej w Skoczowie drużyna Górala wygrała 4:2 z KP Beskid Skoczów. Dzisiaj na boisku w Żywcu był remis 2:2.

Drużyna młodzików Górala Żywiec awansowała do II Ligi.

Jak czytamy na stronie Górala 1956 Żywiec Młodziki:

W niedzielny poranek na stadionie przy ul. Tetmajera 50 rozegraliśmy rewanżowy mecz z Drużyną KP Beskid Skoczów Młodzicy. Po pierwszym meczu mieliśmy 2 bramki przewagi w tym pojedynku i od samego początku było wiadomo, że Nasi przeciwnicy zrobią wszystko co w Ich mocy, aby odwrócić losy meczu na swoją korzyść.
Mecz rozpoczął się od ataków z obu stron, ale żadna z akcji nie zakończyła się powodzeniem. Obie drużyny realizowały swoje zadania taktyczne, walczyły o każdy centymetr boiska. Było widać, że nikt tanio skóry nie sprzeda w tym meczu. W 25 minucie meczu po jednym ze stałych fragmentów gry goście objęli prowadzenie. Młodzi GÓRALE  nie podłamali się tą sytuacją, dążyli do szybkiego wyrównania. Zaraz po wznowieniu gry w świetnej sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Wandzel, ale bramkarz wybronił skutecznie Jego uderzenie. Kilka kolejnych akcji zwiastowało bramkę, którą Mlodzi GÓRALE zdobyli po rozegraniu rzutu wolnego. W sytuacji sam na sam przed bramkarzem znalazł się Hubert Harasiuk i celnym uderzeniem doprowadził do wyrównania w tym spotkaniu. Na przerwę schodziliśmy remisując 1:1.
Po zmianie stron, chcieliśmy zdobyć bramkę, która dałaby Nam prowadzenie. Dążyliśmy do tego konstruując akcje ofensywne, ale w każdej z tych akcji brakowało małych szczegółów do strzelenia bramki. Kontrolowaliśmy przebieg meczu. Przeciwnik tworzył też swoje sytuacje, ale Nasza obrona funkcjonowała dobrze tego dnia, rozbijając Ich ataki. W 70 minucie meczu po rzucie różnym straciliśmy jednak bramkę i przegrywaliśmy 1:2. Wkradła się na kilka minut w Nasze szeregi nerwowość, ale szybko opanowaliśmy emocje boiskowe i sytuacje na boisku strzelając bramkę wyrównującą autorstwa Dawida Kozłowskiego. Ta bramką podcięła skrzydła całkowicie drużynie gości. Do końca meczu wynik nie ulegl już zmianie. W końcowym rozrachunku w dwumeczu pokonaliśmy KP Beskid Skoczów 6:4 awansując do 2 Ligi Wojewódzkiej Młodzików
Dziękujemy bardzo za bardzo dobre widowiska Naszym przeciwnikom. Drużyna ze Skoczowa zagrała bardzo dobre obydwa mecze, pokazując dużo jakości w swoich szeregach. Życzymy Im powodzenia w kolejnych etapach Ich rozwoju
Dziękujemy również wszystkim Kibicom, którzy tak licznie zgromadzili się w dniu wczorajszym na trybunach w Sektorze Janosika. Wasza obecność w tym ważnym dla Nas dniu była bezcenna i jesteśmy ogromnie wdzięczni za te wspólne chwile, w których mogliśmy liczyć na Wasze WSPARCIE
KS GÓRAL 1956 ŻYWIEC - KP BESKID Skoczów 2:2(1:1)