Oferty sponsorowane

Szukasz pracy, w której nie ma miejsca na nudę i nie musisz spędzać długich godzin przy biurku, a do tego nieustannie uczysz się nowych rzeczy i masz częsty kontakt z ludźmi? Jeżeli chcesz do tego dbać o bezpieczeństwo i zdrowie innych, to mamy dla ciebie odpowiedni kierunek. To bezpieczeństwo i higiena pracy – studia podyplomowe, po których możesz zostać starszym inspektorem ds. BHP i piąć się po szczeblach kariery w branży. Jakie wybrać – online czy stacjonarne? Dowiedz się, czytając nasz poradnik.

Studia podyplomowe BHP – dlaczego nauka online to dobry wybór?

Jak z pewnością się domyślasz, o wiele popularniejszym wyborem są studia podyplomowe online z zakresu BHP online. Oczywiście, forma stacjonarna ma swoje zalety, np. możliwość spotkania na żywo z innymi słuchaczami i wykładowcami. Mimo to w przypadku edukacji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość można wymienić o wiele więcej korzyści. To np. elastyczność i wygoda, których nie dają stacjonarne studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie musisz uczęszczać na zajęcia zgodnie z harmonogramem narzuconym przez uczelnię. Zamiast tego możesz zalogować się na platformę e-learningową i uczyć się, kiedy i gdzie chcesz, korzystając z dostępu do materiałów dydaktycznych przez całą dobę.

Duże znaczenie ma również aspekt finansowy. Wybierając bezpieczeństwo i higienę pracy na studiach podyplomowych online, możesz nadal pracować od 9 do 17 czy na zmiany. Oszczędzasz również na ewentualnych dojazdach i noclegach oraz dodatkowych materiałach.

Program kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy. Zagadnienia na studiach podyplomowych

Jeżeli przekonaliśmy cię, że warto zapisać się na studia podyplomowe online z bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, to zachęcamy cię do zapoznania się z programem kierunku. W ciągu 2 semestrów (240 godzin) słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu:

-       wymagań prawnych w odniesieniu do BHP,

-       ergonomii, fizjologii i psychologii pracy,

-       wypadków przy pracy i chorób zakaźnych,

-       zagrożeń mechanicznych, pomiarów i ochron indywidualnych,

-       zagrożeń pożarowych i awarii mechanicznych,

-       pierwszej pomocy,

-       popularyzacji BHP,

-       metodyki nauczania i dydaktyki szkoleń w zakresie BHP,

-       ochrony przeciwpożarowej.

Jeżeli chcesz poznać pełen program kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa, to odwiedź stronę dedykowaną tym studiom podyplomowym: https://studia-online.pl/kursy/4866862.

Bezpieczeństwo i higiena pracy na studiach podyplomowych – ważne informacje dla przyszłych słuchaczy

Wybierając bezpieczeństwo i higienę pracy na studiach podyplomowych, zapisujesz się na kierunek o charakterze kwalifikacyjnym. Oznacza to, że zgodnie z prawem jego absolwenci uzyskują uprawnienia niezbędne do znalezienia pracy w służbie BHP na stanowisku starszego inspektora. W późniejszych latach można awansować na specjalistę, starszego specjalistę i głównego specjalistę ds. BHP (w zależności od stażu zatrudnienia). Po studiach podyplomowych z BHP możesz też prowadzić szkolenia.