Biznes

We wrześniu 2016 roku POLSKA Firma piwowarska Pinta zakupiła od Katowickiej SSE za ponad 1,4 mln zł działkę w gminie Radziechowy-Wieprz. Na działce tej powstanie browar, którego budowa ma rozpocząć się już wkrótce!

Własny browar

Dotychczas Pinta była tzw. browarem kontraktowym, który do produkcji własnego piwa korzystał z wynajmowanych browarów w Zawierciu i Zarzeczu. Własny zakład produkcyjny Pinty ma na początku produkcji zatrudniać około 30 osób. Jak wynika z planów przedsiębiorstwa - warzenie piwa w Radziechowach-Wieprzu ma się rozpocząć pod koniec 2018 roku.

Budowa w dwóch etapach. Kto wybuduje?

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest spółka Inbud Bielsko z Bielska-Białej. Wartość wybranego w przetargu zlecenia to 10 mln zł. Jak informuje portal eurobuildcee.com - inwestycja ma przebiegać w dwóch etapach.
W pierwszym powstanie kompletny budynek produkcyjny i administracyjno-socjalny. Ma mieć interesujący wygląd, gdyż elewacja zostanie wykonana z kontenerów. Ponadto zakład będzie wyposażony w urządzenia do warzenia i rozlewu piwa. Koszt tego etapu to prawie 21 mln zł brutto.
W drugim etapie inwestycji, który zaplanowany jest na lata 2019-2020, powstanie firmowy pub z infrastrukturą dla odwiedzających. Możliwości produkcyjne browaru w momencie uruchomienia wyniosą 20 tys. hl piwa rocznie, a docelowo ma w nim powstawać do 50 tys. hl.

Będzie wyjątkowy!

Nowy browar Pinty będzie wyjątkowy nie tylko pod względem wizualnym. Będzie również dysponował unikalną w Europie linią do produkcji piw lodowych.

Autor: WM