W Rotterdamie/Niderlandy (14-20.08.2023) odbyły się Mistrzostwa Europy z udziałem polskiej reprezentacji i zawodników z całej Europy.
16 września br. w Łazach odbyła się XV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start". W zawodach wzięła udział 11-osobowa drużyna z Żywca!
7 października odbędzie się Jesienny Festiwal Biegowy w Żywcu.
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy zaprasza na kolejną edycję Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 października w Dolinie Zimnik w Lipowej.
W Kielcach na torach łuczniczych „Stelli” odbyła się ostatnia IV Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w Ekstraklasie Kobiet i Mężczyzn oraz w I Lidze. Poprzednie 3 rundy odbyły się kolejno w Bytomiu, w Warszawie i w Żywcu. Drużyny występowały w 4 osobowych składach na poszczególnych rundach, w których zawodniczki i zawodnicy strzelali konkurencję olimpijską 2x70m oraz pojedynki setowe systemem „każdy z każdym”.
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Żywcu startuje z projektem „Żywiecka Liga Koszykówki”.
W najbliższą sobotę, 30 września br. w Gilowicach odbędzie się konkurs w skokach narciarskich połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Szymona Olka. 
Zbliża się 68. Rajd Wisły, a z nim kilka nowości. W Żywcu zostanie zlokalizowany park serwisowy!
Informujemy o sukcesach zawodników, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, na XXVI Ogólnopolskich Igrzysk LZS Białystok 2023, które odbywały się w dniach 24-25 sierpnia 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku.
W tym szczególnym roku, klub Czarni Żywiec obchodzi swoje 95-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się już w najbliższy piątek.
Sztangiści Klubu Góral Żywiec pięknie zaprezentowali miasto i region na Mistrzostwach Śląska w Podnoszeniu Ciężarów, zdobywając złote i srebrne medale.
W dniach 3-4 września na Jeziorze Żywieckim odbywały się regaty Puchar Beskidów - Interpuchar, które były zarazem Mistrzostwami Śląska w klasie optimist.