W dniu 5 czerwca na obiektach sportowych żywieckiego Mechanika rozegraliśmy już drugi turniej w koszykówce 3x3.
W sobotę 1 czerwca w Świnnej odbył się XXI Minimaraton o Puchar Wójta. 
W dniach 23 - 26 maja 2024 roku w Gliwicach odbywały się 36 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Tenisa Stołowego, organizowane przez Śląski Związek Tenisa Stołowego. 
W najbliższy weekend na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół nr 2 w Jeleśni organizowane będą bezpłatne zajęcia dla wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną.
30 czerwca odbędzie się kolejna edycja Bike Atelier MTB Maraton Jeleśnia.
Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyła najmłodsza zawodniczka LITS Meble Anders Żywiec Hania Kufel podczas Mistrzostw Śląska Skrzatów i Żaków rozgrywanych w Centrum Sportowo - Kulturalnym "Łabędź".
  25 maja 2024 w Warszawie odbyły się amatorskie Mistrzostwa Świata w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club )– prekursor i największa na świecie organizacja submission fightingu.
Dziś - 30 maja - odbędzie się trzecia edycja HARD ADV WEEK 2024 - zlotu motocyklistów z rodzinami!
1 czerwca w gminie Świnna odbędzie się XXI Mini Maraton o Puchar Wójta Gminy Świnna. 
Jan Habdas, młody skoczek narciarski z Zarzecza, został wybrany do Kadry Narodowej na sezon 2024/2025 przez Polski Związek Narciarski (PZN). Jego obecność w gronie najlepszych skoczków w Polsce świadczy o jego imponujących umiejętnościach oraz zaangażowaniu w rozwój swojej kariery.
Przygotujcie się na dwa dni pełne sportowych emocji, niezapomnianej rywalizacji i świetnej zabawy! Beskidian Cup to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi oraz nawiązania nowych znajomości. W tym roku przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, niespodzianek i fantastycznych nagród!
Kewin Gibas do tej pory trenujący i osiągający sukcesy w K.S Góral 1956 Żywiec Sekcja Bokserska będzie trenował i walczył w Stanach Zjednoczonych.