Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy „Olimpijczyka” Gilowice podczas startów w zawodach ogólnopolskichi międzynarodowych. Szczególnie na wyróżnienie zasługują sukcesy Wiesława Folęgi.
Bardzo dobrze zaprezentował się skoczek PKS „Olimpijczyk” Gilowice Jarosław Krzak podczas Letniego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Courchevel (Francja).
Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka zaprasza miłośników siatkówki plażowej na Amatorski Turniej Piłki Plażowej, który odbywa się w ramach Uroczystego Otwarcia Bulwarów nad Sołą w Cięcinie.
Do Pucharu Świata daleko, ale skoczkowie rywalizują także latem. W Courchevel oglądaliśmy choćby Jarosława Krzaka. Jak spisał się 22-latek z Żywca?
Klub Sportowy Żabnica Skałka ogłosiła nabór na zajęcia z piłki nożnej. 
28. Memoriał Adama Banaszka odbędzie się 5-7 sierpnia na Jeziorze Żywieckim.
13 sierpnia 2022 r. o godzi. 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Bulwarów nad Sołą w Cięcinie. 
W Węgierskiej Górce odbędą się mecze piłki siatkowej w kategorii dziewcząt U16 pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowacji.
W XXXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Krakowie w dniach 30-31.07.2022r. na obiekcie sportowym KS Płaszowianka Kraków wystartowało 103 zawodników w wieku od 21 do 23 lat przy padającym deszczu przez 2 dni zawodów zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki z Łucznika Żywiec.
W czwartek 11 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce można poczuć sportowe emocje! Mecz towarzyski rozegrały siatkarki w kategorii dziewcząt U16 pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowacji. W sportowych wyzwaniach wygrała reprezentacja Polski.
W Jeleśni odbędzie się XI Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego. 
W gminie Łękawica odbędzie się Dzień Sportu z Gminą Łękawica i LKS "Orzeł" w Łękawicy.