Biznes

Trwa realizacja inwestycji „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 945 Żywiec- Korbielów (ul. Kopernika) z drogą powiatową nr 1428 S Żywiec- Trzebinia - Juszczyna (ul. Isep) na rondo w miejscowości Żywiec.

W dniu 24 stycznia br. odbyło się przekazanie placu budowy. Inwestycja obejmuje między innymi przebudowę skrzyżowania, przebudowę urządzeń kolidujących, oznakowanie poziome i pionowe, oświetlenie i wprowadzenie zmiany organizacji ruchu. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,7 mln złotych, a przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2023r.

Na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list od Czytelnika, w którym zasygnalizował z jakimi utrudnieniami spotykają się w tym miejscu kierowcy. 

 "Szanowna Redakcjo bardzo proszę o przedstawienie stanowiska firmy odpowiedzialnej za budowę ronda na ul. Kopernika przy moście Trzebińskim. W piątek zebrany został asfalt z drogi na odcinku budowy. Następnie prace zostały przerwane i ekipa pracuje w okolicach rzeki. Dziury jakie porobiły się w nawierzchni już uszkodziły kilka samochodów a przejechanie tamtego odcinka z prędkością 40 km/h prawdopodobnie spowodowałoby uszkodzenia nawet w samochodzie terenowym. Oczywiste jest że aby coś zbudować najpierw trzeba rozegrać drogę ale chciałbym wiedzieć co było powodem zdjęcia nawierzchni i przejścia ekipy na inny kierunek prac. Czy nie lepiej było by pozwolić jeździć ludziom po drodze a asfalt zebrać dopiero jak będą wykonywane tam kolejne etapy prac? Jakie są planowane terminy ukończenia tej inwestycji? Jest to o tyle pilne że droga ta stanowi dojazd do szpitala i w interesie wszystkich mieszkańców powiatu jest to aby te prace były ukończone szybko i bez zbędnych utrudnień. Z poważaniem "
 
rondow