Burmistrz Szczyrku o obostrzeniach: "stanęliśmy w obliczu klęski finansowej"

Burmistrz Szczyrku o obostrzeniach: "stanęliśmy w obliczu klęski finansowej"

Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy wydał oświadczenie w sprawie obostrzeń, które zostały ogłoszone przez premiera Morawieckiego i związane są z walką z pandemią koronawirusa w Polsce.

Przypomnijmy, że według rządowego planu przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Jak podkreślił szef rządu - rząd wspiera branżę turystyczną. Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu.
Burmistrz Byrdy w wydanym oświadczeniu stwierdza, że zaprezentowane pomysły napawają niepokojem zarówno przedsiębiorców, jak i samorządowców. Obostrzenia rzutują w skrajnie negatywny sposób na całe miejscowości górskie, żyjące z turystyki letniej i zimowej – czytamy m.in. w oświadczeniu.
Jak zaznaczył włodarz Szczyrku - plany wprowadzenia kolejnych obostrzeń w postaci zakazu podróżowania napawają samorządowców i przedsiębiorców przerażeniem.
Byrdy podkreślił, że wraz z innymi gminami górskimi zamierza apelować do rządu o zmianę zapowiedzianych rozwiązań.
Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia.

Zdjęcie w ikonie: FB Miasto Szczyrk\autor zdjęcia: COS OPO Szczyrk


Drukuj   E-mail