Biznes

Czy słowa to tylko dźwięki? Gdzie kończy się obietnica a zaczyna faktyczna realizacja tego co zadeklarowane? Redakcja ŻYWIEC INFO sprawdzała temperaturę postępów powstawania baru mlecznego dla osób starszych, obiecywanego od pewnego czasu przez władze miasta.

Burmistrz Miasta Żywiec Antoni Szlagor zarówno w mediach lokalnych, jak i na konferencjach prasowych dużo mówił o utworzeniu jadłodajni dla osób starszych na oś. Parkowym i założeniu Klubu Seniora, gdzie będą mogli konstruktywnie konsumować wolny czas najstarsi mieszkańcy naszego miasta. Aktywizacja ruchowa seniorów co prawda się rozpoczęła, ale co z ważniejsza kwestią, czyli uruchomieniem miejsca, gdzie osoby starsze lub samotne będą mogły zjeść posiłek za niewygórowaną kwotę?

Mariusz Hujdus, asystent ds. kontaktów z mediami w żywieckim ratuszu, twierdzi że trwają szczegółowe ustalenia dotyczące remontu budynku, w którym będzie mieściła się jadłodajnia.

– Budynek jest w trakcie remontu - zapewnia również Małgorzata Bieszczad Zastępca Burmistrza Miasta. Temat zostanie ostatecznie rozstrzygnięty w ostatnim kwartale tego roku - zapewnia.

Kwestia jest niewątpliwie bardzo ważna, zwłaszcza dla seniorów, dlatego też na bieżąco będziemy informować o kolejnych postępach w tym temacie.

Autor: Gabriela Kachel