Biznes

Budynek nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu powstaje zgodnie z harmonogramem. Jeśli wszystkie prace nadal będą przebiegały zgodnie z planem, to pierwsi pacjenci zostaną przyjęci początkiem 2019 roku. Pojawia się w tym miejscu pytanie - co stanie się z budynkami przy ul Sienkiewicza, w którym obecnie funkcjonuje szpital?

Jak poinformował naszą redakcję rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu - Dariusz Szatanik: "Jeżeli chodzi o budowę nowego szpitala prace postępują zgodnie z harmonogramem. W chwili obecnej trwa tzw. zamykanie budynku czego efektem jest rozpoczęty montaż okien. Wokół szpitala trwają prace związane z sieciami zewnętrznymi oraz wykonywane są drogi dojazdowe wewnętrzne. W środku trwają przygotowania do montażu instalacji elektrycznej.
W ubiegłym tygodniu Powiat Żywiecki przesłał do Partnera Prywatnego (InterHealth Canada Limited) informacje dotyczące nowego sposobu kontraktowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co pozwoli Partnerowi Prywatnemu i bankom uzgodnić model kredytowania realizowanej inwestycji". To dobra informacja dla mieszkańców Żywiecczyzny oraz turystów odwiedzających nasz region. 
Pojawia się jednak sprawa budynków, w których obecnie funkcjonuje Szpital Powiatowy w Żywcu. W Żywcu w ostatnich dniach nieoficjalnie sporo mówiło się o tym, że w obiektach tych ma powstać szpital geriatryczny. W Starostwie udało nam się dowiedzieć, że "obiekt starego szpitala po przeniesieniu świadczenia usług do nowego szpitala zostanie przekazany, zgodnie z umową PPP w użytkowanie Partnerowi Prywatnemu. Obiekty te mają zostać wykorzystane na stworzenie długoterminowej opieki medycznej oraz stworzenia Centrum rozwoju życiowego i zdrowego trybu życia".

Oprac.: PW
Zdjęcie: TVP Katowice