Biznes

 

Na Szyndzielni pojawią się nowe gondole. Prace związane z modernizacją kolei przeprowadzi firma Doppelmayr Polska, będąca przedstawicielem austriackiej grupy Doppelmayr.

Kolejka linowa na Szyndzielnie została wybudowana w 1953 roku i przebudowana w 1995. Obecnie wymaga modernizacji. W dniu, 7.12.2015 br. w ratuszu w Bielsku Białej została podpisana umowa z wykonawcą.

Prace zostaną zakończone około stycznia 2017 roku. Na początku października 2016 roku kolejka przestanie działać w związku z przeprowadzeniem jednego z etapów inwestycji. 

W ramach prac pojawią się sześciosobowe gondole. Zostanie wymieniony napęd, linia, koła transportujące, a także system sterowania. Gondole zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, bez problemu wjedzie do niej także matka z dzieckiem w wózku. Co więcej, gondole będą przeszklone, a część z nich zostanie wyposażona w uchwyty dla rowerów. Budynki stacji dolnej i górnej zostaną wyposażone w windy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz nowoczesne toalety.