Biznes

Styczeń i luty to miesiące, w trakcie których będzie można wziąć udział w badaniu zainicjowanym przez Regionalne Portale Pracy. Jego tematem jest wysokość zarobków aktywnych zawodowo Ślązaków. Na podstawie udzielonych w kwestionariuszu wypowiedzi powstanie wyczerpujący raport. Wydany w formie e-booka, wzbogacony o opinie ekspertów, będzie aktualnym źródłem wiedzy na temat śląskiego rynku pracy.

- To pierwsza tego typu inicjatywa Regionalnych Portali Pracy - wyjaśnia Gabriela Pyjas, Content Manager Regionalnych Portali Pracy. Sondaż ma na celu analizę zależności między wysokością wynagrodzenia, a wykształceniem, wiekiem, płcią, wykonywanym zawodem, branżą, wielkością firmy czy stażem pracy. Po uzyskaniu odpowiedzi na pytania zostanie sporządzony obszerny raport w formie e-booka dotyczący śląskiego rynku pracy. - dodaje.

Sondaż składa się z 23 krótkich pytań i jest podzielony na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy samej sylwetki ankietowanego, druga firmy lub organizacji, w której obecnie pracuje. W trzeciej części poruszona zostaje kwestia wysokości zarobków, otrzymywanych pakietów socjalnych, kwestii premii i podwyżek. W ramach prowadzonego badania Regionalne Portale Pracy przekażą złotówkę za każdy wypełniony formularz na rzecz Fundacji Iskierka. Ankieta znajduje się pod tym adresem.

Patronatu medialnego udzielają: bielsko.biala.pl, nowiny.pl, gospodarkaslaska.pl, infokatowice.pl, chorzowianin.pl, tarnowskiegory24.info, mojejaworzno.pl, zywiecinfo.pl, lubliniec.info, dzielnica24.pl, jastrzebieonline.pl, zywiecki24.pl, sosnowiczanie.net, jaw.pl, serwislokalny.com, wiadomoci.czesto.pl, regionalne.twojachwila.eu. Partnerzy akcji to Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

Źródło: Regionalneportalepracy.pl

Regionalne Portale Pracy pozwalają na przeglądanie oraz dodawanie ofert pracy ze Śląska. Łącznie serwisy odnotowują ponad 170 000 wizyt miesięcznie. Każde zamieszczone ogłoszenie dociera do dużej grupy potencjalnych pracowników. Na portalach zamieszczane są również praktyczne porady zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Porady te są przygotowane przez specjalistów z zakresu prawa pracy, zatrudnienia i praktyków.

LINK DO ANKIETY