Biznes

W ostatnim czasie ruszył remont osiedlowych uliczek na osiedlu 700-lecia w Żywcu. Niestety na placu budowy niewiele się dzieje. Skrażą się mieszkańcy osiedla. 

Trwa remont osiedlowych uliczek pomiędzy blokami 35-40 na osiedlu 700-lecia. Na placu budowy niewiele się dzieje, a termin prac upływa 15 października. Mieszkańcy na remont czekali od dawna, ze względu na zły stan nawierzchni dróg oraz miejsc postojowych. Jak poinformował Antoni Szlagor na antenie Radia Bielsko:  

Miałem nadzieję, że wykonawca będzie się sprężał, miałem nadzieję, że będzie to robił systematycznie. A niestety zszedł z placu budowy i zostawił dwóch ludzi, którzy rozrzucają ziemię za krawężnikami. Staram się zdyscyplinować wykonawcę, nie mam możliwości usunięcia go z placu budowy.
 
Termin zakończenia prac upływa 15 październia. Jeśli prace nie zostaną ukończone zgodnie z harmonogramem firma będzie musiała ponieść finansowe kary. Co więcej na plac budowy zostanie wprowadzony nowy wykonawca. 
 Jeżeli praca nie zostanie zrobiona, wprowadzimy na plac budowy nowego wykonawcę, a obecny nie dostanie wynagrodzenia - dodaje burmistrz Antoni Szlagor.