Jeleśnia. Dotacja na budowę centrum przesiadkowego

Jeleśnia. Dotacja na budowę centrum przesiadkowego

17.02.2021 w Szczyrku, na Placu Św. Jakuba wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska odebrała z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa symboliczny czek opiewający na kwotę 500.000 złotych na realizację zadań inwestycyjnych na terenie Gminy Jeleśnia. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum przesiadkowego wraz z infrastrukturą.

Dotacja, którą otrzymała Gmina Jeleśnia zostanie przeznaczona na budowę centrum przesiadkowego wraz z infrastrukturą. Teren wokół dworca kolejowego zostanie zagospodarowany oraz powstanie parking wyposażony w stacje przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych. 
Przypomnijmy, że w celu złagodzenia ekonomicznych skutków pandemii Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego uruchomił specjalny program wsparcia pod nazwą Śląski Pakiet dla Turystyki. W miniony poniedziałek Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował o udzieleniu pomocy finansowej w kwocie 8 mln zł dla gmin związanych z turystyką, które ucierpiały w związku z trudną sytuacją związaną z pandemią SARS-CoV-2.