Biznes

Od sierpnia dostępny jest „Wspólny bilet samorządowy”, dzięki niemu pasażerowie mogą korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez ośmiu samorządowych przewoźników, w tym m.in. Koleje Śląskie i Koleje Małopolskie.

Na obecną chwilę to pilotażowy projekt podjęty przez Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych, tworzonego przez m.in. Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Dolnośląskie oraz Arriva. Oferta ma być powiększana.
Bilet kosztuje 38 zł i jest ważny przez 24 godziny. Uprawnia on do podróży na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw! Bilet można nabyć z wyprzedzeniem m.in. w kasach biletowych, biletomatach oraz przez Internet. W dniu podróży bilety kupimy w pociągu, za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami.

Autor: KP