Biznes

Gmina Jeleśnia należy do jednej z najbardziej atrakcyjnych, pod względem turystycznym, w naszym regionie. Wyjątkowe walory sprzyjają odpoczynkowy w tym miejscu zarówno latem, jak i zimą. Sołectwo Korbielów niejednokrotnie było doceniane jako wyjątkowe miejsce do odpoczynku, również w ogólnopolskich konkursach.

Jeleśnia jest gminą bardzo rozległą. Składa się z dziewięciu sołectw, położonych w górzystym terenie. Jednocześnie to gmina leżąca na pograniczu polsko-słowackim. Przez Jeleśnię przebiegają drogi powiatowe, wojewódzkie i gminne oraz znajdują się tutaj liczne mosty. Wszystko to sprawia, że zarządzanie tą gminą nie należy do łatwych. Anna Wasilewska sprawuje funkcję wójta gminy od stycznia 2018 roku a jej kadencja została przedłużona, decyzją mieszkańców, w tym samym roku w wyborach samorządowych. W okresie dwóch lat w Gminie Jeleśnia zaszło sporo pozytywnych zmian, znacząco poprawiających estetykę.

Należy do nich bez wątpienia przeprowadzenie prac remontowych na jeleśniańskim dworcu kolejowym. Jest ich jednak znacznie więcej, dlatego też w cyklu artykułów będziemy pokazywali co zmieniło sie w Gminie Jeleśnia na przestrzeni ponad dwóch lat. Zaczynamy od Korbielowa. Jak wiadomo - bez inwestycji dalszy rozwój nie jest możliwy. "Trwały wzrost gospodarczy nie jest możliwy bez inwestycji. Poprzez rodzaj i zakres inwestycji na terenie gminy można ocenić szanse na rozwój gospodarczy. Najważniejsze są inwestycje infrastrukturalne, których brak jest przeszkodą dla wielu innych inwestycji i może zahamować rozwój gospodarczy, a także znacznie pogorszyć warunki funkcjonowania mieszkańców, turystyki oraz podmiotów gospodarczych na terenie gminy" - zaznacza wójt Wasilewska. Od czasu kiedy objęłam stanowisko wójta gminy stawiam na rozwój naszego regionu - dodaje. Jakie więc zmiany zaszły w Korbielowie na przestrzeni ostatnich lat?

Oprócz prac na drogach wojewódzkich i powiatowych, prowadzonych przy dobrej współpracy Gminy z zarządcami tych dróg, wyremontowanych zostało kilka dróg gminnych. Wśród nich:
ulicę Na Brzegi;
ulicę Ślepa Dolina;
ulicę Smagula;
ulicę widokowa.

Wyremontowaliśmy punkty odpoczynku na ścieżkach rowerowych, punkt turystyczny, zwłaszcza plac zabaw, barierki na mostach znajdujących się na terenie gminy zostały wyczyszczone i pomalowane - podkreśla wójt Anna Wasilewska. Powstały też nowe przystanki autobusowe oraz przeprowadzono termomodernizację szkoły podstawowej w Korbielowie. W planach jest obecnie kilka projektów, o czym będziemy informowali na bieżąco.