Biznes

W ramach cyklu "Inwestycje na Żywiecczyźnie" zachęcamy do obejrzenia materiału z budowy nowego i dodatkowego zbiornika wody dla sieci wodociągowej w gminie Lipowa!

Pod koniec marca 2021 roku gmina Lipowa otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środki zewnętrzne w wysokości 901 600,00 zł,  na budowę nowego i dodatkowego zbiornika wody dla sieci wodociągowej wraz z niezbędnymi instalacjami technologicznymi. 

W ubiegłym roku w sierpniu został rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego zbiornika. Dzięki temu ruszyła realizacja projektu „Optymalizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Lipowa poprzez budowę zbiornika wody w Lipowej oraz budowę odcinka sieci wodociągowej w rejonie ul. Daglezji w Lipowej”.  

Inwestycja obejmowała wykonanie na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Lipowej dodatkowego, trzeciego zbiornika, jako rezerwuar wody uzdatnionej. Obiekt ma konstrukcję żelbetową, o pojemności czynnej 250 m3. Co więcej inwestycja zakładała wykonani rurociągu o średnicy 160 mm i długości ok. 100 mb w ul. Daglezji w Lipowej.

Zdjęcie: Dario Film