Biznes

W ubiegłym roku po raz pierwszy posprzątali Jezioro Międzybrodzkie. Dwustu ludzi zebrało wówczas 15 ton śmieci. W bieżącym roku kacja została powtórzona, jej efektem jest nie tylko posprzątane Jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie, ale także miłe zaskoczenie!

 W tegorocznej akcji sprzątania jeziora, o której pisaliśmy TUTAJ, wzięło udział 150 osób - jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Czańca, Kobiernic, Czernichowa, Porąbki, Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego oraz bielskiego Hałcnowa, członkowie Straży Rybackiej, Renegat Fishing Team, a także Policja. Do akcji włączyły się też dzieci z Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Z Żywca natomiast pomagali członkowie Klubu Płetwonurków „No limit”, którzy sprzątali dno jeziora.
Uczestnicy akcji zgodnie stwierdzają, że zebrali mnóstwo śmieci, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w zeszłym roku. To dobra informacja, jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, czy ludzie zaczęli bardziej dbać o środowisko, czy taki stan wynika z tego, że tegoroczna wiosna nie należy do najcieplejszych... 

Autor: KP