Biznes

W związku z realizacją przez konsorcjum firm Arcadis sp. z o.o. (lider)/ Infra – Centrum Doradztwa sp. z o.o./ Instytut Kolejnictwa, projektu pn. Opracowanie studium wykonalności dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice – Bielsko Biała – Żywiec – granica Państwa odbędą się konsultacje.

Spotkania mają na celu poznanie oczekiwań mieszkańców w stosunku do infrastruktury kolejowej i rynku usług transportowych na analizowanym obszarze. Podczas spotkań zostaną zebrane zaktualizowane opinie na temat istniejącej infrastruktury kolejowej i oferty przewozowej, problemy oraz ewentualne potrzeby infrastrukturalne i przewozowe.

Przedmiotowy projekt obejmuje prace na linii kolejowej nr 139 pomiędzy stacją Czechowice-Dziedzice a granicą polsko-słowacką w rejonie stacji Zwardoń. Projekt jest realizowany na zlecenie zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia.

Spotkania konsultacyjne odbędą się w formie wideokonferencji online przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams. Planowane są dwa spotkania:

  • 28 kwietnia br. (środa), o godz. 10.00 – spotkane dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu bielskiego oraz miasta Bielsko-Biała;
  • 29 kwietnia br. (czwartek), o godz. 10.00 – spotkane dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu żywieckiego.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o przekazanie swojego zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dn. 26 kwietnia br.