Morawiecki: nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!

Morawiecki: nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!

Od kilku tygodni trwała dyskusja nad tym, czy w Polsce należy wprowadzić narodową kwarantannę. Dziś premier Morawiecki poinformował, że w związku ze spadkiem liczby zakażeń w Polsce nie ma takiej konieczności.

W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych -  65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! - poinformowałw mediach społecznościowych szef rządu. Narodowa kwarantanna nie zostanie wprowadzona. Prezes Rady Ministrów poinformował: "Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne".
"Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii.

 Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy!" - zapewnia Mateusz Morawiecki. 


Drukuj   E-mail