Biznes

O pracach na placu budowy nowego przedszkola w żywieckiej dzielnicy Zabłocie informujemy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników na bieżąco, gdyż jest to jedna z najbardziej oczekiwanych i długo wyczekiwanych inwestycji w tej części miasta. Ponownie mamy dla Was dobre informacje!

Coraz bliżej! 

Prace przebiegają bardzo sprawnie. Budynek jest już prawie gotowy! Po rozmowie z radnym miejskim Jarosławem Gowinem wiemy, że ku końcowi zbliżają się prace związane z izolacją termiczną ścian zewnętrznych, zaś na dachu zainstalowana jest instalacja fotowoltaiczna. To na zewnątrz. Prace postępują również wewnątrz nowej placówki. Przygotowane są wszystkie instalacje, łącznie z ogrzewaniem podłogowym, zasilanym z instalacji fotowoltaicznej - ta instalacja już zresztą działa, wygrzewając wylewki i osuszając nowy budynek. Gotowe są wylewki, a także tynki i gładzie. W części pomieszczeń położono już płytki i trwają dalsze prace wykończeniowe. Sądzić zatem można, że planowany termin oddania przedszkola - 1 września 2017 roku nie jest zagrożony. 

Jakie będzie nowe przedszkole?

Jak będzie wyglądało nowe przedszkole? Na parterze budynku planowane są 3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem do składowania leżaków, szatnia dla dzieci, sala dydaktyczna, pokój administracyjny, kuchnia z zapleczem, pomieszczenie konserwatora, pokój socjalny dla personelu technicznego. Na piętrze zlokalizowane będą 3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem składowania leżaków, 8 sal dydaktycznych, sala audiowizualna z pomieszczeniem na stroje, gabinet pielęgniarski, pomieszczenie socjalne wraz z szatnia dla pracowników, kotłownia. Parter z piętrem połączony będzie dwiema klatkami schodowymi oraz winda dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. Niewątpliwym atutem będzie bliskość obiektu sportowego, obok którego powstaje placówka. Przedszkole zaprojektowano dla 150 dzieci.

Autor: Ren