Biznes
Ponad dwuletni projekt Nowa Praca z KSSE już za nami. 

 W ramach projektu powstało 28 mikro przedsiębiorstw, 30 osób nabyło lub podwyższyło swoje kwalifikacje. Łączna wartość projektu to przeszło 2 mln złotych.

 
546 godzin szkoleń i doradztwa
26 miesięcy projektu
12 miesięcy wsparcia i opieki nad każdą z nowopowstałych firm, - wszystkie wskaźniki zrealizowane
 - "Jesteśmy zadowoleni z efektów projektu, a zwłaszcza z tego, że powstały ciekawe pomysły biznesowe na terenie całego województwa. Nowo utworzone firmy to przedsiębiorstwa m.in. z branży gamingowej, IT, architektonicznej i budowlanej, badawczej, finansowej, które już osiągają świetne wyniki, a miały ku temu możliwość dzięki wsparciu #KSSE" - podsumowuje Dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej SSE. - "Wsparcie startupów, zwłaszcza działających w obszarach inteligentnych specjalizacji, jest jednym z kluczowych działań dla transformacji naszego regionu" - dodaje Prezes #KSSE.
 - "Istotnym aspektem projektu, to także możliwość skorzystania z wysokiej jakości wsparcia merytorycznego. Uczestnicy korzystali ze specjalistycznych szkoleń tj. projektowanie #3D, bezpieczeństwo maszyn, produkcja filmowa, w tym obsługa programów do obróbki zdjęć i dźwięku. Warto dodać, że efekty projektu dotyczące podniesienia kwalifikacji i kompetencji osiągnięto na poziomie 130% pierwotnej wartości wskaźnika" - podkreśla Mateusz Rykała, Wiceprezes KSSE.
 Projekt realizowany był w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego