Biznes

Praca – dla większości społeczeństwa jedyny sposób zapewnienia bytu sobie i najbliższym... Niestety w ostatnich latach praca jest jak towar na półkach w czasach PRL-u. Na jedno wolne stanowisko często zgłasza się kilkadziesiąt chętnych...Część z nich oczekuje w kolejce na rozmowę kwalifikacyjną. Na rynku pracy są też „towary” powszechnie dostępne. Jednak te nie są atrakcyjne dla osób posiadających dużo wyższe kwalifikacje i wymagania.

Statystyki dla Żywiecczyzny nie są powodem do radości. W sierpniu stopa bezrobocia wyniosła aż 15,5%, a tym samym była jedną z największych w regionie. Dla całego województwa śląskiego wskaźnik ten wyniósł 11,1 %. Właśnie dlatego, specjalnie dla mieszkańców powiatu żywieckiego powstał portal www.zywiec-praca.pl. Przede wszystkim jest on platformą, na której pracodawcy zamieszczają swoje ogłoszenia o pracę. Na stronie można też umieścić oferty staży, praktyk i wolontariatów. W procesie poszukiwania pracy podstawą jest znalezienie odpowiedniego ogłoszenia, na tym jednak działania się nie kończą. Właśnie dlatego zanim wyślemy CV i udamy się na spotkanie z rekruterem, warto zaczerpnąć kilku rad specjalistów. Z myślą o Żywczanach w serwisie publikowane są wskazówki jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Porady dla kandydatów o pracę - www.zywiec-praca.pl .

Temat pracy dotyczy nie tylko tych, którzy jej szukają. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę również na problemy i wątpliwości pracodawców, jak i osób zatrudnionych. Dla tych grup serwis publikuje m. in porady z zakresu prawa pracy. Jakie prawa przysługują pracownicy w ciąży? Jak traktować pracownika młodocianego? Co zrobić gdy pracodawca spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia? To tylko część pytań, na które w serwisie można uzyskać wyczerpującą odpowiedź.

Priorytetem redakcji jest realna pomoc mieszkańcom Żywca. Dlatego pracodawcy mogą być pewni, że ich ogłoszenie będzie łatwo dostępne i przejrzyste, tym, którzy szukają pracy portal oferuje zaś tylko aktualne oferty z pewnych źródeł.

Praca

Autor: Patrycja Górecka