Biznes

Ruszyła budowa nowoczesnego przedszkola w centrum Lipowej! Teren prac został ogrodzony i oznaczony, a na miejsce prac wjechał ciężki sprzęt. To kolejna, po własnym ujęciu wody, duża inwestycja w Gminie Lipowa.

-Ruszamy z dużą i potrzebną inwestycją w naszej gminie! Mam nadzieję, że już za rok o tej porze nasze dzieci będą mogły korzystać z nowoczesnego obiekty o najwyższym standardzie, czyli takiego na jaki zasługują. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Dzięki pozyskanym środki zewnętrzne (ponad 2, 5 mln zł) w Lipowej ruszyła budowa nowoczesnego, pięciooddziałowego przedszkola. Placówka będzie w pełni wyposażona i spełniająca najwyższe standardy. W nowym budynku powstanie również nowa kuchnia, która będzie przygotowywać posiłki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach w placówkach oświatowych w Gminie Lipowa wykonano remonty za kilkaset tysięcy złotych.

Wykonawcą jest Zakład Budowlano – Montażowy PROBUD z Żywca. Wartość kontraktu wynosi 2.939.767,96 zł brutto, termin realizacji do 15 lipca 2018r. Wyłoniono również inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania – nadzór sprawować będzie firma MIPRON Sp. z o.o. Paweł Bartosiński z Katowic – wartość umowy wynosi 35.800,00 zł brutto. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.