Biznes
W kwietniu 2022 roku ruszyła budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Cięcinie.
Gmina Węgierska Górka pozyskała na jej budowę dofinansowanie w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Firmą realizującą to przedsięwzięcie jest firma Wodpol z siedzibą w Żywcu. Termin zakończenia prac i przekazania obiektu do użytkowania planowany jest już na końcówkę marca 2023 roku.
Budynek sali sportowej wraz z otoczeniem wpisuje się w istniejący układ przestrzenny i funkcjonalny terenu szkoły. Obiekt o prostych geometrycznych formach odnosi się do współczesnej architektury, jednocześnie poprzez dwuspadowy dach nawiązuje do charakteru regionu. Bryła architektoniczna budynku, proporcje i materiały wykończeniowe, jak również sposób kształtowania terenu zaprojektowano w sposób nawiązujący harmonijnie do otaczającego krajobrazu i zabudowy beskidzkiej.