Biznes

W ostatnich dniach ruszyła budowa sceny w centrum Lipowej! Powstaje ona dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu. Wartość inwestycji, to 2 223 240,78 zł, z czego 90%, to środki pozyskane przez gminę. Przewidywany termin zakończenia – grudzień 2023r.

Projekt przewiduje budowę sceny – podwyższenia terenowego wraz z zadaszeniem i ekranem akustycznym w południowej części Placu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Powierzchnia zabudowy (użytkowa) – 130,83 m2. Planuje się wykonać obiekt parterowy, przykryty dachem łukowym (szkło akrylowe w ramach stalowych). Projekt obejmuje również ekran akustyczny o konstrukcji stalowej na fundamencie żelbetowym z wypełnieniem panelami ze szkła akrylowego w ramach ze stali nierdzewnej. Nawierzchnia sceny ma być wykonana z kostki brukowej; podobnie teren wokół sceny.

-Cieszę się, że cały czas udaje nam się pozyskiwać środki zewnętrzne i realizować kolejne duże inwestycje w naszej gminie. Scena, która powstaje, znacznie poszerzy możliwości realizowania wydarzeń w naszej gminie.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.