Biznes

Centrum Diagnostyczne w Żywcu mieszczące się przy żywieckim Szpitalu Powiatowym, przy ulicy Sienkiewicza 52 w dniu 1.07.2016r rozpoczęło pracę. Ta placówka dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do tomografii komputerowej.

Placówka posiada cyfrowy RTG i najnowsze USG (aparat ultrasonograficzny). Wszyscy pacjenci liczą na to, że czas oczekiwania na diagnozę choroby będzie krótszy, a samo leczenie będzie skuteczniejsze. Na lekarskim komputerze w kilka chwil będą widoczne wyniki badań. Przypomnijmy: tomografia komputerowa tworzy obraz szeregu przekrojów, tzn. ,,tnie dany organ zdjęciami na plasterki, które składane są ponownie w całość przez komputer i tworzą obraz diagnostyczny’’. Lekarz widzi wnętrze nie ingerując w dane miejsce. 
Dzień wcześniej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez starostę Żywieckiego Andrzeja Kalatę, Dyrektora Śląskiego NFZ Jerzego Szaranowicza oraz przedstawicieli firmy HELIMED w obecności Dyrektora Szpitala Antoniego Juraszka, samorządowców, lekarzy, personelu i przybyłych gości. 
Centrum diagnostyczne utwierdza nas w przekonaniu, że ocena stanu zdrowia na podstawie takich badań i analiz będzie na pewno trafna i pozwoli dzięki szybkiemu działaniu na powrót do zdrowia i sił.

Autor: MH
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Żywcu