Biznes

Brak czasu? Bezradność? Zmęczenie tematem? Jak wyjaśnić bardzo słabą frekwencję mieszkańców naszego regionu podczas konsultacji społecznych, które odbywały się 28 listopada w sali Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu i dotyczyły programu likwidacji smogu i optymalizacji energetycznej przez projekty ciepłownicze (biomasa, RDF i biogaz).

 Obecnych na sali można było policzyć bez trudu, przybyło około trzydziestu osób. Jak podkreślił główny organizator spotkania - burmistrz Żywca Antoni Szlagor - "z wielkim smutkiem przyjąłem frekwencję na dzisiejszym spotkaniu. Kiedy czytam wpisy w Internecie można odnieść wrażenie, że temat ten interesuje tysiące osób. W Żywcu mieszka ponad 30 tysięcy mieszkańców. Pustki na sali pomimo szerokich działań informacyjnych świadczą, że tematem ekologii tak naprawdę jest zainteresowana grupka osób.
Dziś - 29 listopada odbędzie się kolejna część konsultacji, jak informuje burmistrz - "jeżeli naprawdę zależy komuś na poprawie ekologii w naszym mieście niech przyjdzie na konsultacje. Początek o godz. 18.00 w MCK w Żywcu. Zapraszam i zachęcam do współdziałania na rzecz ochrony środowiska w naszym mieście".

Autor: KP