Biznes

Wieczorem 27 czerwca 2017 roku Ministerstwo Zdrowia podało do informacji listę szpitali, z którymi zostaną zawarte 4-letnie kontrakty na świadczenie usług zdrowotnych, czyli zakwalifikowanych do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Wśród nich znalazł się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Kolejowy" w Wilkowicach-Bystrej, który pierwotnie nie był na przewidziany na tzw. "sieci szpitali"!

Przypomnijmy - w grudniu 2016 roku pisaliśmy o zagrożeniu, jakie może się rozciągnąć nad niektórymi szpitalami, w związku ze zmianami w ich finansowaniu, do artykułu możecie wrócić TUTAJ. W lutym bieżącego roku pojawiły się plany połączenia Szpitala Kolejowego w Wilkowicach ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej, o czym informowaliśmy TU. Na liście znalazły się również Na liście takie placówki z naszego regionu jak: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Beskidzkie Centrum Onkologii-Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, a także Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.
System zacznie działać od 1 października, natomiast do 26 września lista będzie jeszcze uzupełniana. Dodajmy, że szpitale, które nie znajdą się w tzw. „sieci”, będą startować w konkursach, a w województwie śląskim na takie kontrakty będzie 120 mln zł.

Autor: PW