Szpital Żywiec z nagrodą w konkursie Modernizacja i budowa XXI wieku

Szpital Żywiec z nagrodą w konkursie Modernizacja i budowa XXI wieku

Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną dla Budowy 2020 r. w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

 Konkurs organizowany jest od 1996 r. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami. Jego ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów oraz budowli dziedzictwa narodowego, promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów oraz urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. W tegorocznej edycji brało udział ponad 80 budynków z całej Polski.

 Nagrodę dla Szpitala, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrali Dyrektor Małgorzata Świątkiewicz oraz Dyrektor Zarządzający InterHealth Canada w Polsce Wadim Kurpias. Poza nagrodą w kategorii obiekty zdrowia Szpital Żywiec został także wyróżniony w kategorii inwestor, w której nagrodę Związku Powiatów Polskich za budowę szpitala otrzymało Starostwo Powiatowe w Żywcu. Głównym wykonawcą budynku Szpitala jest firma Wodpol z Żywca, a projektantem firma Arup.