Biznes

Jak wynika z planów rządu w sprawie obostrzeń, mających na celu walkę z pandemią koronawirusa, w tym roku podczas wigilii świąt Bozego Narodzenia przy wigilijnym stole będziemy mogli usiąść wyłącznie z domownikami!

Nowe obostrzenia obowiązywać będą w wigilię, święta Bożego Narodzenia i sylwestra. W wydanym przez rząd komunikacie zostało zaznaczono, że w imprezach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie pięć osób: "Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie". Limit ten nie dotyczy wyłącznie osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym.
Przypomnijmy, że pokaźną listę zmian w obostrzeniach przedstawił w sobotę 21 listopada premier Mateusz Morawiecki. Wśród najważniejszych ograniczeń znalazło się m.in. zamknięcie szkół do świąt oraz skumulowanie ferii zimowych dla całego kraju na 4-17 stycznia. Oznacza to, że uczniowie najwcześniej do szkoły pójdą za niemal dwa miesiące. Nowy plan rządu określono hasłem "100 dni solidarności w walce z Covid-19".
Plan jest określany przez wielu Polaków jako absurdalny. Krytykują go zwłaszcza ludzie, którzy mieszkają samotnie a ich dzieci wyjechały do innych miast w celu nauki lub podjęcia pracy.