Biznes

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały niedawno harmonogram zamknięć torowych w przyszłorocznym rozkładzie jazdy w okresie od grudnia 2017 do grudnia 2018 na terenie województwa śląskiego. Jak sytuacja będzie wyglądać na torach w naszym regionie?

PKP PLK zaplanowały w harmonogramie zamknięć wiele modernizacji związanych z województwem śląskim. Zmiany dotyczą m.in linii nr 1 pomiędzy Częstochową a Katowicami, gdzie przez prawie pół roku będzie zamknięty jeden tor pomiędzy Częstochową a Porajem oraz Myszkowem a Zawierciem. Ruch ma być prowadzony jednotorowo i jednokierunkowo. 

Przez kilka dni w kwietniu przyszłego roku zamknięty będzie szlak Cieszyn Marklowice – Cieszyn na linii z Zebrzydowic . PLK ma tam wyremontować przejazd kolejowo - drogowy.

Z tego samego powodu w maju przyszłego roku pociągi nie będą kursować pomiędzy Wilkowicami-Bystrą a Łodygowicami. Natomiast na linii nr 139 Katowice – Zwardoń zaplanowano też roboty rewitalizacyjne, które jednak nie będą wiązały się z całkowitym wstrzymaniem przewozów. 

Oprac. MM