Biznes

Wiadomość o tym, że w byłym terminalu granicznym w Zwardoniu mieliby zostać zakwaterowani cudzoziemcy zelektryzowała w ostatnich tygodniach nasz region. 

Towarzyszyły tym informacjom obawy mieszkańców, protesty i oczekiwanie na kolejne wieści w tej sprawie. Dziś możemy przekazać kolejne fakty związane z tymi doniesieniami. Tym razem takie, które z pewnością uspokoją wielu mieszkańców Żywiecczyzny.

Jak już wspomniano – informacja o planowanym umieszczeniu cudzoziemców na polsko-słowackiej granicy wzbudziła wiele obaw, o których pisaliśmy TUTAJ.
Dziś już oficjalnie wiadomo, że Zwardonia nie ma na liście miejsc, gdzie ewentualnie taki obóz mógłby powstać.
W poniedziałek 30 listopada bieżącego roku dokonano otwarcia ofert złożonych w postępowaniu na "zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej". Złożonych ofert jest 9 a miejscowości w nich wskazywane to: Duszniki Zdrój, Muszyna, Białystok, Wohyń, Warszawa, Piwniczna Zdrój, Grotniki Ustronie. Kiedy zapadną jakiekolwiek decyzje w tej sprawie? Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców informuje, że obecnie trwa procedura analizowania złożonych ofert. Samo postępowanie natomiast zostanie rozstrzygnięte zaraz po przeprowadzeniu wizytacji w zaoferowanych przez Wykonawców obiektach i dokonaniu oceny tych ofert.
Informacja ta z pewnością uspokoi wielu mieszkańców Żywiecczyzny!

Oprac.: KP