Biznes

Jakiś czas temu głośny był bojkot wody mineralnej "Cisowianka" przez partie Razem, tym razem do zakupu wody "Żywiec zdrój" zniechęca Miriam Shaded, która na etykiecie napoju znalazła symbol islamu!

 Miriam Shaded jest znana przeciwniczką islamu, która m.in. chciała zdelegalizować tę religię, a także mówiła o trzeciej wojnie światowej, trwającej między muzułmanami i chrześcijanami. Tym razem kobieta doszukała się na etykiecie wody "Żywiec-Zdrój" symboli islamu w postaci półksiężyca. Jak stwierdza we wpisie opublikowanym na Facebooku:

Nie wiem jak wy, ale ja juz nie kupuje... Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu. Ponadto lepiej dla naszej gospodarki kupować Polskie produkty. 

Żywiec Zdrój należy obecnie do koncernu Danone, co jak zauważa Miriam Shaded, cytując jednego z obserwujących swój profil - Dominika Tomaszewskiego:

Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną. Istnieją 2 powody umieszczania symboli Islamu przez Francuski koncern Danone: 1. Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha 2. Wyznawcy Allaha we firmie Danone stanowią większość, niż zwykli francuscy obywatele z pozostałych wyznań.

Wpis użytkowniczki wywołał jednak sporą burzę i na skomentowanie sprawy zdecydował się również producent wody, który podkreśla, że "kompozycja widoczna na etykiecie jednoznacznie pokazuje biwakowanie nocą - znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd oraz napis 'Z wodą w plecaku na super biwaku'". Jak uważa producent, symbol zastosowany na etykiecie ma na celu przypominanie o zdrowym nawodnieniu podczas wakacyjnych aktywności. Dodatkowo firma zaznacza, iż "nie dyskryminuje, nie wyróżnia, ani nie promuje żadnych wybranych postaw, w szczególności dotyczących takich obszarów jak przekonania religijne, płeć, rasa, narodowość, poglądy czy orientacja".

Autor: WM