Główna

Spotkanie na Magurce Wilkowickiej zakończyło 20 sierpnia 2022 r. kolejną edycję wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach”. Na ósmym szczycie 10. edycji tego ewangelizacyjnego przedsięwzięcia dziękowano wszystkim kapłanom i wspólnotom za zaangażowanie i zaproszono na następną odsłonę spotkań modlitewnych w Beskidach w 2023 roku.

Mszy św. kończącej cykl tegorocznych spotkań poświęconych szczególnie modlitwie za małżeństwa i rodziny przewodniczył ks. Andrzej Woźniak.

Spotkanie przygotowała rychwałdzką wspólnotę „Talitha Kum” z o. Jerzym Marusią OFMConv, który wygłosił kazanie. Zakonnik wytłumaczył, czym jest prawo zwycięstwa między osobami w relacji małżeńskiej. „Ono polega m.in. na tym, że uczę się rezygnować z siebie, czyli służyć, rezygnować ze swojego zdania, że swoich ambicji. Czasami to jest bardzo trudne i małżonkowie to wiedzą najlepiej, kiedy trzeba składać z siebie ofiarę” – przekonywał.

Głównym organizatorem tegorocznej EwB była franciszkańska Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, a współorganizatorami wspólnoty związane i zaprzyjaźnione z sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Od ośmiu lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy. Tak było także i w tym roku.

Fot. Monika Jaworska/Niedziela na Podbeskidziu.