Kultura

W piątek, 14 maja, o godz. 18 na profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się kolejne spotkanie autorskie online w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej oraz Tygodnia Bibliotek! Tym razem gość niezwykły, bo gdyby nie jej książka „Beksińscy. Portret podwójny”, pewnie nigdy historia niezwykłej rodziny Beskińskich, tak szeroko nie trafiłaby do świadomości kolejnego pokolenia fanów kultury.

Magdalena Grzebałkowska, bo o niej mowa, to autorka bestsellerowych i nagradzanych książek takich jak: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”, „Komeda. Osobiste życie jazzu.”. Laureatka Nagrody Grand Press,  Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Nagroda Nike Czytelników 2016 oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W połowie maja ukaże się jej najnowsza książka „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

Z Magdaleną Grzebałkowską porozmawia Szymon J. Wróbel, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej, oraz prowadzący „Pozycję obowiązkową na weekend” w audycji Moniki Piaseckiej „Ale Kultura” w Radiu Bielsko.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki.