Kultura

Po przerwie spowodowanej pandemią, od 7 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej wraz z filiami w Leśnej i w Twardorzeczce wznowiły działalność. 

Podczas 2 miesięcy, kiedy biblioteki zamknięte były dla Czytelników filie biblioteczne zostały wyremontowane. Filia biblioteki w Twardorzeczce przeniesiona została ze swojej starej siedziby, która mieściła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce, do Centrum Aktywności Społecznej, na ulicę Kryształową 29. Dwa pomieszczenia zostały zaadaptowane przez gminę na potrzeby biblioteki. Zakupione zostało także nowe wyposażenie- regały biblioteczne, meble dziecięce oraz biurka. Dzięki nowej lokalizacji wszyscy zainteresowani będą mogli połączyć aktywny wypoczynek, z odwiedzinami w bibliotece.

Drugą inwestycją był remont filii biblioteki w Leśnej. Przeniosła się ona z drugiego piętra, do pomieszczeń po przedszkolu. Sale zostały odmalowane, jedno z pomieszczeń zaadaptowane zostało na potrzeby warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Do filii zakupiono meble – regały biblioteczne, kącik dziecięcy, a także stół i krzesła warsztatowe.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzania odświeżonych filii, zapisywania się do bibliotek oraz korzystania z ich bogatego księgozbioru.