Kultura

Dziś przedstawiamy Wam kolejny młody obiecujący zespół z żywieckiej sceny muzycznej. Zapraszamy do lektury wywiadu oraz posłuchania muzyki Blank Out!

1. Co skłoniło Was do założenia zespołu?

Do założenia zespołu skłoniła nas chęć stworzenia czegoś, co będzie sprawiało radość nam, a także słuchaczom. Uznaliśmy, że damy radę stworzyć coś godnego zainteresowania. Od momentu znalezienia wokalisty zaczęliśmy myśleć o tym na poważnie.

2. Jaki jest aktualny skład kapeli? Czy jest on stabilny?

Piotr Drzewiecki – gitara rytmiczna, Tomasz „Benio” Brańka – perkusja, Piotr „Turek” Śmiałek – gitara basowa, Jędrzej Kania – gitara solowa, Krystian Zdynowski – wokal. W takim składzie występujemy od 6 miesięcy. Dobrze się czujemy w swoim towarzystwie i świetnie się dogadujemy, dlatego nie przewidujemy żadnych zmian w zespole.

3. Co oznacza nazwa zespołu? Skąd się ona wzięła?

Nie będziemy ukrywać, że nazwa Blank Out nie jest związana z niczym szczególnym. Przez pewien czas szukaliśmy tej odpowiedniej nazwy,  znaleźliśmy ją dopiero w słowniku wyrazów obcych. Oznacza dosłownie „mieć lukę w pamięci” lub „wymazać coś z pamięci”.

Blank out żywiec

4. O czym marzyliście tworząc zespół? Mieliście jakieś sprecyzowane plany?

Zawsze chcieliśmy, aby tworzenie muzyki sprawiało nam przyjemność. Nie mamy określonego celu do którego musimy dojść, jednak chcemy nieustannie się rozwijać muzycznie, stawać się coraz lepsi. Nie jesteśmy skoncentrowani na osiągnięciu popularności, ponieważ dobra muzyka często jest doceniana tylko przez wąskie grono odbiorców.

5. Skąd czerpiecie inspirację do tworzenia tekstów?

Tematyka naszych tekstów obraca się wokół problemów XXI wieku, w którym wielu ludzi, zwłaszcza młodych, nie potrafi się odnaleźć.Inspirację czerpiemy więc bezpośrednio z naszych doświadczeń lub z tego, co obserwujemy na co dzień. Chcemy wyrazić przez nie nasze uczucia oraz poglądy na istotne społecznie i indywidualnie tematy.

6. Wasza muzyka oscyluje na pograniczu różnych gatunków. W którym z nich czujecie się najlepiej?

Nie chcielibyśmy podlegać schematom, jednak trudno tego uniknąć w dzisiejszych czasach. Gramy mieszankę klasyki, hard rocka, post – grunge'u oraz nowoczesnych brzmień. Powoli widoczny staje się nasz styl, w którym obecnie koncentrujemy się na mocniejszych brzmieniach, które bardzo dobrze sprawdzają się na koncertach. Każdy z nas ma swój inny ulubiony utwór z naszego repertuaru.

blank out wywiad

7. Do kogo kierujecie to co robicie?

Naszą muzykę adresujemy do każdego, kto odnajduje się w naszych klimatach muzycznych, a także utożsamia się z naszym światopoglądem. Nieważne są wiek, płeć czy wykształcenie, bo muzyka jest językiem, który potrafi łączyć nawet najbardziej różniących się ludzi.

8. Jesteście młodym zespołem. W jakim kierunku muzycznym zamierzacie nadal podążać?

Bardzo ciepłe przyjęcie naszej twórczości uświadamia nam, że obraliśmy dobrą drogę. Jednak mamy bardzo wiele pomysłów i muzycznych inspiracji, dlatego trudno powiedzieć w jakim kierunku podążymy w przyszłości.

9. Jak oceniacie ostatni koncert który zagraliście w „Szufladzie”? Jesteście z niego zadowoleni?

Nie byliśmy do końca zadowoleni z naszego żywieckiego koncertu, szczególnie ze względu na problemy techniczne. Bawiliśmy się jednak bardzo dobrze i odnieśliśmy wrażenie, że publiczność również. Ostatecznie wychodzi więc na plus.

10. Zbliżają się wakacje, w związku z tym gdzie zamierzacie zagrać w najbliższym czasie?

Na pewno czeka nas kilka koncertów w Bielsku Białej, planujemy także występy w Tychach oraz kilku innych miastach, postaramy się dotrzeć wszędzie tam, gdzie odnajdziemy zainteresowanie naszą twórczością.

11. Jak oceniacie dzisiejszą scenę muzyczną? Myślicie, że młody zespół ma jakąś szansę by zaistnieć na polskiej scenie muzycznej?

Obecnie na scenie rockowej jest wiele ciekawych zespołów, dlatego nie jest łatwo się wyróżnić.Obecnie wraca moda na rocka, coraz więcej młodzieży zaczyna przekonywać się do tego gatunku. Trzeba znaleźć swój styl i liczyć że przypadnie on do gustu fanom. Musimy jednak brać pod uwagę inne scenariusze.

12. Dużo czyta się o tym, że młodzi słuchacze są dziś mało wymagający co do muzyki. Wystarczy przysłuchać się ramówce puszczanej w niektórych radiach. Czy rzeczywiście tak jest?

Młodzi ludzie zawsze poszukują czegoś w czym odnajdą swoje myśli i uczucia. Niektórzy nie są wymagający, drudzy poszukują głębszych doznań. Tak jest chyba z każdą dziedziną życia. Muzyka puszczana w zwyczajnym radiu jest pozbawiona większej treści, ale niektórym wystarczy melodyjność i prostota przekazu. Daleki jestem jednak od krytykowania takich ludzi, każdy przecież powinien słuchać tego co mu się podoba.

13. Czego Wam jako młodemu zespołowi potrzeba aby osiągnąć założony cel?

Na pewno determinacji, dobrych relacji w zespole, poparcia fanów oraz bliskich, a także szczęścia. No i pieniędzy, bo na początku drogi trzeba trochę dołożyć do interesu.

14. Kilka słów do czytelników www.zywiecinfo.pl

Pozwólcie nam dotrzeć do was, a na pewno nie zmarnujemy tej szansy.Przychodźcie na nasze koncerty, oglądajcie nas na Facebooku i słuchajcie na YouTube. Pozdrowienia od Blank Out, trzymajcie się.

Wywiad z Blank Out przeprowadził Paweł Wnętrzak.

Zdjęcia - archiwum zespołu.

Kopiowanie materiałów zabronione.