Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej - to święto przyjaźni obchodzone od 1926 roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Skauci wybrali tę datę, chcąc uhonorować Roberta Baden-Powella, twórcę skautingu, i jego żonę Olave Baden-Powell, Naczelną Skautkę Świata. Oboje urodzili się właśnie 22 lutego.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.

Ten dzień jest świętem wielu z nas. Nie raz spotykaliśmy się na harcerskich ogniskach, imprezach, obozach, czy chociaż by przy zawiązaniu kręgu i przesłaniu harcerskiej iskierki.

Jak informuje OPG Węgierska Górka: Z racji Waszego święta w imieniu Władz Gminy Węgierska Górka oraz Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka, pragniemy złożyć wszystkim zuchom, harcerzom, wędrownikom oraz instruktorom najserdeczniejsze życzenia. Niech harcerskie ideały wiodą Was po różnych krańcach świata. Życzymy by słowa takie jak:

Służba, czyli czynna, pozytywna postawa wobec świata i drugiego człowieka,

Braterstwo, czyli przyjacielska i serdeczna postawa wobec innych,

Praca nad sobą, czyli nieustanne kształtowanie i doskonalenie własnej osobowości.

towarzyszyły Wam w codziennej pracy. Życzenia swe kierujemy do harcerzy i skautów na całym świecie zaś szczególnie do druhen i druhów z Hufca ZHP Węgierska Górka. Dziękujemy za Wasz ogromy wkład w rozwój i życie społeczne w naszej małej ojczyźnie. Jesteśmy dumni, że pośród nas jest tak ogromna ilość ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Czuwaj!

Zdjęcie: OPG Węgierska Górka


Drukuj   E-mail